| anonim_4396 a întrebat:

Funda. Saptamana asta am dormit la o ruda la tara si a cantat cucuveaua pe cosul casei. Mi s-a zis ca niste oameni le-au distrus adapostul ca sa construiasca nu stiu ce si acum canta la cam toate casele. Nu dormeam singura in camera. Inseamna ca va murii cineva care locuieste permanent in casa aceea sau eu? big grin

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Superstitia spune ca cineva din casa pe care a cantat va muri in viitorul apropiat, insa nu este mai mult de atat- o simpla superstitie. S-a intamplat chestia asta de doua ori cand am fost la tara, in doi ani diferiti si nu a murit nimeni din familia mea. Iar daca, prin absurd, presupunem ca se intampla, asta nu ar fi mai mult decat o coincidenta. Nu este posibil ca o pasare sa prezica momentul in care va muri o persoana. Nu are nicio logica.

2 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nup, asta nu inseamna nimic.

| Lauria a răspuns:

Nu inseamna nimic.Astea sunt doar niste superstitii prostesti, nu te speria.