| melissadulcika a întrebat:

FUNDA! va rog dati-mi raspuns, buna, pe mine ma doare o masea si am tratat-o de vreo 3 ori dupa maxim 2 ani plombele imi cadeau, acum recent mi-a cazut ultima plomba si am maseaua rupta pe jumate, imi e frica de acea injectie.Intrebarea este : doare cand iti face injectie? ce simti mai exact? pe mine deja ma doare gingia si sa imi mai faca si ala injectie.o sa morlaughing imi este foarte frica de ace si de injectii mai ales in dantura help me! doare? exista ceva ce pot face la acea masea fara sa doara?

2 răspunsuri:
| Dreamer12345 a răspuns:

Daca ti-au picat plombele mergi la alt medic. Si mie mi-au picat plombele si am ales sa merg la alt medic care e mai bun poate e ai costisitor dar merita. De injectie nu te stresa nu doare foarte tare daca medicul e experimentat si si daca nu e iti da cu spray nainte si doare foarte putin si mai ales daca nervii is scosi. Eu una iti tin pumnii. Intai intereseaza-te de un medic mai bun si mergi la ora stabilita nici mai dereme nici mai tarziu pentru ca daca vei merge mai devreme o sa iti fie frica si mergi cu mama sau cu tata si cere-i medicului sa poata sa stea cu tine cand face interventia si tine-o pe mama sa tine-l pe tata de mana asa fac si eulaughing si trece repedehappy. Fundita? si Succes :*

| alexandra1695 a răspuns:

Eu am facut acelasi lucru.stai linistita nu te doare pentru ca te anesteziaza.succes:*