| ßia a întrebat:

Funda+vot! buna TPU zilele pecedente am pus o comanda pe okazii si am primit un mail ca l-am cumparat vreau sa stiu daca comanda s-a pus sau mai trebuie sa fac ceva? si daca s-a pus in cat timp ar trebui sa ajunga?

3 răspunsuri:
| goshty a răspuns:

Comanda s-a pus, insa acum trebuie sa il suni tu pe vanzator si sa il intrebi unde va intalniti sau cum procedati pentru finalizarea tranzactiei, ca daca nu il contactezi risti sa iti dea vot negativ. De obicei se intreaba mai inainte daca are produsul in stoc ca sa nu licitezi degeaba, ca e posibil sa fie licitatie platita de el. Numai bine!

| ßia explică (pentru goshty):

si ce se intampla dac nu il sun pe vanzator eu credeam ca o sa primesc comanda prin posta deoarece am dat adresa?

| goshty a răspuns (pentru ßia):

Teoretic ar trebui sa te sune el. Acum nu stiu depinde si de interesul lui. Ar trebui sa iei legatura cu el unde ai facut comanda poti sa ii trimiti mesaj sau poate are activat forumul pentru toata lumea. In general eu i-am sunat ca ei nu sunau, dar si el primesc mail cu datele tale si poate sa te sune. El nu iti trimite pachetul pana nu stabiliti cum vei plati tu. De obicei se plateste prin posta cand ridici pachetul, dar daca zici ca il iei si nu te mai duci, pachetul ajunge pe drumuri si pana la recuperare il putea vinde altcuiva.