| AntoSweet a întrebat:

Heeei TPU! Vreau sa va spun o "poveste" despre mine asa ca va rog sa cititi totul!
Deci....De fiecare data cand vreau sa-mi cumpar haine, mi-o ia fratele meu inainte si isi ia el primul... Apoi cand este randul meu, eu nu imi pot lua la fel de multe haine ca si el Oare de ce? Pt ca tot timpul mama imi zice Nu mai avem bani ca i-am luat lui haine si i-am dat sa iasa in oras! In alte dati imi zice ca a dat pe altceva dar e clar ca i-a dat lui! Ce credeti? Il iueste mama mai mult pe fratemiu care are 17 ani si in ciuda multoara prostii pe care le-a facut si pe care le va face si le face? Eu sunt cuminte iau numai note de 10 si sunt singura din clasa care incepe anul scoalar cu un trening o bluza si o jacketa! Restul colegelor toate incep anul cu haine noi si frumoase, doar eu cu cateva chestii! Cand ma uit la pozele lor pe Facebook si le vad ca au haine noi incep sa ma enervez! Ce sa fac? Cum sa le spun sa-mi mai cumere si mie mai multe haine, si sa imi dea si mie bani de iesit in oras?

Răspuns Câştigător
| mdaria a răspuns:

Spune-i care sunt nemultuirele tale, poate nu stie ca esti singura din clasa care nu iese in oras. Spune-i ca ai crescut si ca ai si tu alte nevoi.

Nu are rost sa te enervezi, poate e mai bine sa fii mai modesta totusi, fiecare dupa posibilitati. Ma refer ca poate va fi mai bine pentru tine, pentru viitorul tau. Nu pierzi mare lucru, oricum. Adevarata viata incepe de-abia dupa ce ajungi pe cont propriu.

4 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si spune-i sa va puna la dispozitie o suma egala la amandoi. Si nu te mai enerva asa usor.

| мαrrýиєlα a răspuns:

Eu zic sa discuti cu mama ta sa o intrebii de ce il iubeste mai mult pe el decat pe tine fi mai emotiva spune-i tot ce simti poate va intelege...

| AntoSweet explică:

Si inca ceva...Colegii tot timpul ma intreaba de ce nu ies si eu pe afara? Eu tot timpul ma gandesc ca n-am bani sa iees ca intra la fratemiu undeva!

| NimicDeVazutAici a răspuns:

Buna!
Eu cred ca ar trebui ca tu, mama ta si fratele tau ar trebui sa aveti o discutie serioasa. Banii ar trebui impartiti in jumatate. Spune-i mamei tale ca nu-i normal... fratele tau sa aiba si tu nu? El o fii avand 17 ani, dar asta nu inseamna ca tu trebuie sa fii neglijata, btw tu cati ani ai? Spune-i mamei tale ca nu mai suporti. Poate ar mai ajuta si faptul sa-i spui ce face fratele tau sau ce a facut, si daca stie... atunci nu mai am idei.Imi doresc sa fii fericita.
Pa, pa! :3