| Ioanaaaaaaa55444222 a întrebat:

Heei... mi-s-a umflat gingia in fata la dinti nu foarte mult dar este umflata ce ar trebui sa fac?

4 răspunsuri:
| Bitter a răspuns:

Pune ceva rece si nu o tine la cald pentru ca s-ar putea sa se umfle mai tare, iar daca se umfla du-te la un dentist pentru ca s-ar putea sa ai o infectie.

| dubstep97 a răspuns:

Sa incepi sa urli si sa plangi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuța Ioanaaaaaaaaaa pune glicerină boraxată cu stamicină, și trece scumpo.

| InSaNeDesign a răspuns:

Buna, daca te doare gingia ar trebui sa iei ceva de durere precum Nurofen Forte, daca s-a infectat cel mai bine e sa te duci la medicul dentist, dar eu personal iti recomand sa iei Metronidazol cu Amoxacilina, de asemenea iti recomand sa-ti schimbi periuta de dinti, chiar si pasta de dinti, iar eu iti recomand Lacalut Activ, o pasta de dinti speciala pentru gingii inflamate, putin scumpa, dar merita.