| ღBelieveInHopeღ a întrebat:

Heei TPU! Am si eu o presupunere care ma macina si ma gandeam ca ma-ti putea ajuta. Prietena mea cea mai buna a plecat la tara si noi doua ieseam cu alte doua fete afara. Pe cand ea era acolo, eu am iesit cu una dintre fetele alea, uneori cu ambele si mereu o scoteam eu afara pentru ca ii era prea lene, dar ieri am chemat-o sa iesim si dupa un timp in care nu mi-a raspuns, mai pe seara a spus ca telefonul i s-a cam stricat si nu a vazut mesajele, insa sora mea era afara si a vazut-o cu cealalta fata (ele sunt destul de apropiate). Am zis sa nu fac presupuneri si sa o cred, insa azi am chemat-o afara si mi-a zis ca nu poate pentru ca merge la piscina cu cealalta, dar cand m-an dus la magazin pe la 9, la casa, erau si ele doua care se pregateau sa iasa din market. Ne-am salutat, etc, si am ple, at acasa. Mama mea era afara cu treaba si, in drum, s-a intalnit cu cele doua, dar ele nu au salutat-o, desi o stiau si au vazut-o. Acum va intreb ce credeti despre asta? Eu m-am gandit ca prietena fetei era suparata pe mine (desi nu as gasi un motiv) si de aia a zis sa nu mai iasa cu mine. Acum va intreb din nou, care e parerea voastra despre asta?

3 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu unul cred ca si-a gasit o noua prietena...si ca nu mai tine la tine atat de mult ca la inceput.Cred ca te evita intrucat relatia dintre voi 2 s-a cam degradat odata cu trecerea timpului.
Poate ca acelei fete nu ii place de tine si prietena ta nu stie ce sa-ti spuna...

| AlexandraMR11 a răspuns:

Eu cred ca nu este suparata pe tine, ci doar pur si simplu se simte mai bine in compania celeilalte fete si este mai apropiata de ea decat de tine. Cred ca ar trebui sa discuti cu ea, sa ii spui ca iti da impresia ca e suparata pe tine. Spune-i exact ce crezi, trebuie sa te lamureasca daca te duci sa discuti cu ea.

| portocale00 a răspuns:

Pai daca o chemai afara si ii era prea lene, dar tu o luai practic pe sus, inseamna ca se simte putin agsata. Probabil are nevoie de putin spatiu. Incearca vreo saptamana sa nu o chemi afara si apoi cheam-o iar. Poate va fi ok. happy