| Kidd a întrebat:

Heey! Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac : Am 2 cele mai bune prietene pentru ca ne cunoastem de la 2-3 ani. Insa uneori simt ca eu nu mai contez. Ca sunt un nimic si asta credhee hee din cauza altora. De ex. ele se inteleg f. bine cu o fata cu care mai vorbesc si eu dar poate prea bine. Atunci cand ele sunt cu ea eu nici nu mai exist. Nu stiu ce se intampla. Ma simt foarte singura sad Imi puteti da niste sfaturi? happy Multumescwinking

Răspuns Câştigător
| imiplacemov a răspuns:

Poate ca pur si simplu se inteleg mai bine si cu ea. Nu fi geloasa, incearca sa petreci cat mai mult timp cu prietenele tale ca sa invete sa te pretuiasca mai mult.

Dar incearca sa petreci un timp si cu fata aceea si sa o cunosti. Si poate ajungi sa ai 3 cele mai bune prietene.

Iar pentru cele 2, incearca sa organizezi o zi numai pentru voi 2, in care faceti tot ce va placeti. Mergeti peste tot iar seara iesiti undeva sa vorbiti despre prietenia voastra.

Sau fa un carnetel al vostru de care sa numai stie nimeni si sa scrieti acolo tot felul de chestii. Pareri despre altii sau lucruri legate de prietenia voastra.

5 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

Poate ar fi timpul sa ai un pic mai multa incredere in tine, nu trebuie sa fii in companie ca sa te simti cineva, fiecare e unic in felul lui...si dk ele se comporta asa inseamna ca nu sunt chiar asa bune amice, un prieten adevarat nu te trascureaza niciodata

| USERname_1596 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.Trebuie sa incerci sa petreci cat mai mult cu"fata"respectiva, s`o cunosti, si sa faci tot posibilul in cat sa te intelegi foarte bine cu toate 3, pentru ca uneori prietenele intre ele fac lucruri necontrolate, pe care o sa le regrete dar o sa fie prea tarziu.Acorda`le (la toate 3)toata atentia ta!

| bombonik31 a răspuns:

In primul rand trebuie sa intelegi ca fiecare aveti prieteni diferiti, dar ca si tu esti importanta pentru ele.Cred ca si tu la randul tau ai alti prieteni cu care poate nu iti petreci asa mult timp impreuna si cand ii vezi stai mai mult cu ei.Si acum daca tot vrei un sfat:imprieteneste-te cu fata aia si asa puteti vb toate 4, iar tu nu te vei mai simti data la o parte sau in plus.Toti ne simtim uneori asa, dar important e sa le intelegi si pe ele, oricum tu vei fi mereu importanta pentru prietenele tale:p:*

| Britishstyle a răspuns:

Acorda-le tuturor atentia ta dar mai ales celor 2 prietene din copilarie.Incearca sa vorbesti mai mult cu ele si sa-ti exprimi punctul de vedere:spune-le cum te simti si daca sunteti cu adevarat prietene vor intelege.:X

| MaryMaria027 a răspuns:

Pai ce sa spun am si eu prietene si cand aparea o fata(nu zic numele)ele ii acordau multa atentie.Eu te-as sfatui sa pari ca si cum nu ti-ar pasa si sa incerci sa dai o stire bomba cu care sa le captezi atentia. tu esti prea perfecta iar ele cred ca nu suporta asta dar nu vor sa arate acest lucru.fi increzatoare in tine si incearca sa te implici mai mult adica sunteti adevarate prietene.