| anonim_4396 a întrebat:

Heey TPU! Stiti cumva ce argumente le-as putea aduce parintilor ca sa îmi cumpere un iPhone 4? Precizez ca au avut intenția sa îmi cumpere, insa nu mai era pe stoc la Vodafone si nu au avut încredere sa mi-l ia de pe okazii... Între timp am mai căutat si am găsit câteva oferte bune pe okazii, iar telefoanele erau originale si la prețuri accesibile. Cum ii pot convinge si in special ce le pot spune pentru a-mi schimba telefonul?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Dece vrei sa-ti schimbi telefonul?
Nu ai argumente ca sa il poti schimba, cel putin nu argumente serioase si adevarate.
Poti suna si de pe telefonul tau si de pe iphone 4, asa ca nu vad motivul petnru care TREBUIE sa-l schimbi.
Restul de "are mai multe optiunu, arata mai bine, toata lumea are" sunt doar mofturile unei fete prea rasfatate, si prea immature.

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

In primul rând, după cum am precizat si in întrebare, as avea nevoie de argumente( avantaje) ale acestui tip de telefon.Constientizez ca se poate suna de pe orice model de telefon, insa nu pe oricare se pot încărca melodii sau realiza fotografii.(Acestea sunt doar câteva exemple) In ceea ce privește faptul ca sunt imatura si rasfatata, consider ca te inseli, având in vedere ca nu le cer parintilor mei mai mult decât pot ei sa-mi ofere.Repet, aveam nevoie de un răspuns care sa cuprindă avantajalele acestui telefon si modul prin care îl pot achiziționa de pe okazii( daca este sigur sau nu) astfel încât sa-mi conving parintii ca, deși nu se mai afla pe stoc la Vodafone, se poate achiziționa si din alta parte. Oricum, multumesc pentru răspuns...

| MenInShadow a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunic trebuie sa fie neaparat un iphone 4?
Gandeste-te putin pentru ce il vrei.
Il vrei pentru ca-ti place tie atat de mult telefonul, pentru ca esti vreo pasionata de tehnologie si vrei sa ai tot ce apare nou, ca vrei sa vezi cum functioneaza spre deosebire de toate celelalte, etc...
Sau vrei doar un telefon nou ca sa nu fii tu una din grupul ei de prieteni care nu are un telefon modern...
Eu am un Nokia c3, a fost ieftin si este tot ce-mi trebuie, pot sa vorbesc pe el, trimit mesaje, am un card de 1 gb pe care imi pun muzica si imagini, casti si se aude bine.
Acum decide tu daca asta cu iphone 4 este doar un moft al tau sau tu chiar iti doresti un telefon de ultima generatie, pentru ca vai, esti pasionata de tehnologie! happy
O seara buna! happy

| anonim_4396 explică (pentru MenInShadow):

Sunt într-adevăr pasionata de tehnologie si precum alții îmi doresc ceea ce este mai bun. Avand in vedere faptul ca sunt posesoarea unei tablete Samsung, al unui iPad si al unui telefon Nokia, am putut face o comparație între cele trei sisteme de operare si implicit intre performanțele acestora.Consider ca nu exista termen de comparație.Nu contest faptul ca Nokia este un telefon bun, pur si simplu nu este pe gustul meu.In orice caz, îmi pare rău ca ți-am dat impresia unei fete rasfatate care nu dorește altceva decât sa se afirme prin intermediul telefonului ei.Am apelat la site-ul TPU pentru a descoperi avantajele acestui telefon, nu pentru a fi convinsa de inutilitatea acestuia.