| anonim_4396 a întrebat:

Hei, acum câteva minute am auzit pe mama mea care vorbea ca tatăl meu și spuneau despre mine ca sunt urata, ca arat ca o fantoma si tot felul de lucruri urate despre mine.
Imi spune des mama mea ca sunt urata și credeti-mă, nu o face în gluma.
Ce ar trebui sa fac? Dacă și mama mea (parintii mei) îmi spun ca sunt urata ce cred oamenii despre mine?
Nu înțeleg, imi fac mai mult rău, mă baga în depresie. Sa știi ca mamă ta și rudele tale spun așa ceva despre tine, e rău..

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Cand iti mai spun asta, spune-le ca semeni cu ei

| gshdyxdjs a răspuns (pentru Doub):

Ooo da. nu pe bune are dreptate fa asta.

| WaterDrop a răspuns:

Te impaci cu ideea ca esti urata si lucrezi la tine sa compensezi cu altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parintii tai fac o prostie.Nu ar fi ok nici sa-ti spuna ca esti superba, dar e complet aiurea sa-ti spuna ca esti urata.Stii,nu numai aspectul conteaza.

| Elide a răspuns:

Pfff ce părinți doar semeni cu ei daca nu ai trăsături frumoase nu e capăt de lume încearcă să te îngrijești...

| anonyymuusss a răspuns:

Tu trebuie sa ai încredere in tine. Nu-ți înclina urechea la ce nu te ajuta sa crești in nici un fel. Concentreaza-te pe ce e cu adevărat important pentru tine și nu te lasă influențată de părerile celor din jur. Ai încredere in tine, ești mai buna de atât!

| ananeacsu34 a răspuns:

Ceea ce ar trebui sa faci e sa nu pui la suflet ceea ce spun oamenii, chiar daca e foarte greu. Daca lumea spune ca esti urata, lasa-i sa creada ce vor.Important e sa te simti bine tu cu tine insati. Si eu patesc la fel, crede-ma.