| NoNameasdod a întrebat:

Hei.Am gasit un site,unde spune ca faci bani din niste sondaje,etc. Sunt multe ecsrocherii (sau cum se spune. ) pe net, in legatura cu facutul banilor fara sa muncesti.Eu nu sunt pe ``picioarele`` mele ca sa zic asa.Adica sunt destul de mica pentru a incerca lucrul asta,si parintii mei se descurca destul de greu cu banii :(. Acum,ma gandeam ca asta s-ar putea sa fie real, dar totusi..am vazut ca trebuie sa dai 89 lei (numai stiu motivul) si scriau multi in comentarii ca este real ..sau altele.Acum eu chiar as vrea sa ma ocup de chestia asta (ma rog, parintii mei ) dar ma gandesc ca dupa ce ca nu avem o stare materiala prea buna. trebuie sa dai si 89 lei,si apoi sa vezi ca e totul o minciuna. :( mna, va dati seama.Si de asta vreau sa ma interesez.Oricum,voi vorbi si cu parintii mei, sa vad ce parere au dar sunt plecati acum. Uita-ti link-ul http://stirieconomice.mypressonline.com/. Si va rog,spuneti-mi daca este real sau o facatura :(.Si va rog sa fiti sinceri. Pentru ca am si eu la scoala nevoie de bani,haine, etc..si parintii mei pentru diferite lucruri (apa,curent,etc ) si eu chiar nu pot sa ii ajut cu nimic si ma intristeaza lucrul asta. Asa ca va rog :( mult sa imi spune-ti daca este adevarat sau o facatura, si daca voi ati incercat lucrul asta. Multumesc Anticipat.

[P.S.nu vreau sa credeti ca ma plang dar chiar am nevoie, si spun acolo ca data limita e pana maine sau ceva de genul.:(]
[P.S 2. Dau funda ]

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este evident o teapa. Uita-te numai la reclama, care este tradusa cu Google Translate de o persoana care nu cunoaste limba romana. Asa ceva trebuie sa-ti spuna fara ezitare ca nu e ceva serios.
Nu poti castiga cu adevarat bani din prostiile astea. Pe net poti castiga bani daca stii sa faci ceva. Exista siteuri de freelancers, pe care te poate plati cineva sa depui o munca reala (programare, tehnoredactare, traducere). Acelea sunt singurele siteuri serioase, in care ti se cere sa faci o activitate reala, nu sa dai clickuri sau sa aduci referrali.