| xDiiianne a întrebat:

Hei...am nevoie de ajutor,dau funda. Saptamana trecuta am facut prostia sa lipsesc de la scoala, si nu o zi sau doua ci toata saptamana. si faza e ca maine imi e rusine sa ma duc mai ales ca vineri am avut teza la romana si maine trebuie sa o dau si colegii se vor lua de mine :-( si diriga i-a sunat pe ai mei si toata lumea e suparata pe mine dar nu stiu ce sa ii spun la diriga pentru ca e foarte rea si mereu tipa la mine si nu stiu ce sa ii spun.mi-e frica si sunt dezamagita de mine. Imi dati un sfat va rog?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e, ai facut prostia acum suporti consecintele. Cam astea sunt principiile vietii

| PepiChuxD a răspuns:

Eu propun sa-i spui ca ai fost racita. Si daca nu te crede, sa fie sanatoasa! laughing Si daca nu vrei sa faci asta, poti sa abandonezi scoala laughing)
Oricum, ai lipsit o saptamana, nu e ca si cum ai lipsit un an laughing
Bafta! :}

| xDiiianne explică (pentru PepiChuxD):

Degeaba...ea nu.mi primeste nici scutirile ca spune ca.s falsificate :-))

| Richard001Toto a răspuns:

În primul rând nu trebuia să faci o asemenea prostie! Poți să o iei cu mila pe dirigintă ca de exemplu „Vă rog frumos să mă iertați promit să nu mai fac, am greșit nu mi-am dat seama ce-am făcut, regret promit să nu se mai întâmple" etc. Găsești tu diferite feluri de-a te exprima. Dar ATENȚIE! Sectretul este să arăți că chiar îți pare rău! Să vorbești foarte liniștită și sunt ferm convins că vei avea succes! Multă baftă!