| Atasiei_Raluca_1993 a întrebat:

Hei! ...Am o intrebare...am o prietena si fumează dar părinții ei nu stiu si faza e ca vor sa o ducă sa ii facă analize ca na....de siguranța...si întrebarea era...cam câte zile trebuie sa treacă de la ultima data cand ai fumat ca 'tutunul' sa iti oaraseasca organismul? Nu fumează zilnic...doar prin Weekend-URI! Deci,daca m-ati putea ajuta, as gi recunoscătoare! P.s Dau funda
Va rog ajutați-o! Mersi

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca fumezi de mult timp si iti vei face raze la plamani, ai nevoie de ani intregi de nefumat ca sa nu iasa. In rest stai linistita la analizele de sange, nu iese.

| R0R0 a răspuns:

Nu e ok să fumeze. Consecintele vor aparea cu timpul.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Spune-i prietenei tale aceste lucruri, este doar un sfat:

Nu este bine sa fumezi iti poate afecta sanatatea, nici adultii n-ar trebui sa o faca dapoi ea.

| Narccii a răspuns:

Nu stiu cum sa iti zic, dar odata ce ai inceput sa fumezi, nu conteaza cand fumezi si de cate ori cand iti faci analizele, parinti ei vor afla oricum ca fumeaza cand isi face analizele nu mai are ce sa faca, iti spun sigur asta.

| Atasiei_Raluca_1993 explică:

Știe FOARTE BINE CA NU E OK...dar fumează de câteva saptamâni...
Dar la analize DE SÂNGE...ies semne?