| lllanonimalll a întrebat:

Hei. Am o intrebare si va rog mult sa ma ajutati. Imi place mult de un baiat dintr-o alta clasa, e de varsta cu mine. Ma cunoaste, in sensul ca imi stie numele... Dar cum fac ca sa ma placa? Nu ii pot scrie mesaje pe Facebook pentru ca ar fi prea ciudat, nu suntem atat de apropiati, dar mi-ar placea sa ne cunoastem mai bine. In pauze vine la usa clasei noastre ca sa vorbeasca cu un coleg, si sta aproape toata pauza. Am incercat sa mai stau pe hol ca sa fiu aproape de el si chestii, dar nu vreau sa exagerez. Nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pai daca nici mesaj pe facebook n vrei sa ii scrii si nici sa te apropii de el la scoala ce poti face? Iti spune eu, nimic. Sau pui pe cineva sa puna o vorba pentru tine.

| Vladeanu_Andrei_1997 a răspuns:

Daca nu vrei sa vorbesti cu el pe facebook si nici fata-n fata nu poti vorbi cu el incearca sa ii zambesti atunci cand il vezi, sa ii faci din ochi/spranceana, saluta-l tot timpul si vezi reactia lui si usor usor poate intrati si intr-o conversatie din care poate sa iasa ceva...mult succes

| lavinutsa10 a răspuns:

Ar trebui sa ii scrii pe fb mai intai, iar apoi sa incepeti sa vorbiti fata in fata, sa va apropiati, sa glumiti, poate ca dupa ce mai vorbiti va incepe sa te placa ...Macar incearca... Sper ca te-am ajutat happy