| simonafrumoasa a întrebat:

Hei am o mare problema. sora mea are doar 11 ani si a inceput sa se masturbeze da anul trecut. numai eu stiu asta si nu nu vrea sub nici o forma sa mearga la ginecolog. m-am gandit sa o iau cu forta dar o sa vada mama si o sa intrebe cese intampla. am uitat sa va spun de ce trebuie sa mearga le ginecolog. a zis ca cu o luna inainte sau dupa ce s-a masturbat, adica nacum un an i-a curs ceva alb, fara miros care i-a ramas pe chiloti.si de atunci pana in prezent ii tot curge.si tot pe chiloti ramne. in aceasta perioada sa tot masturbat in fiecare saptamana. eu sunt sigura ca este o secretie dar nu ii stiu provenienta. s-ar putea sa fie de la ciclul menstruar care s-ar putea sa ii vina pentru ca deja i-a crescut parul pubian si sani. par la subrat nu are dar transpir foarte mult si are mult par pe picioare. daca nu de la ciclu spuneti-mi ce riscuri are. cand ma gandesc ca de cand am aflat ce ii se intampla, pentru ca ea mi-a zis doar acum si are secretia de un an si nu s-a schimbat nimic la secretie are aceiasi culore si nu are miros, plang intruna de can am auzit. dar mi-a mai zis ca in ultima vreme ii vine mai putina tot mai putia. nu stiu ce mas face daca ii s-ar intampla ceva. sunetimi va rog daca secretia are legatura cu msturbare. ea s-a masturbat doar cu degetul. asa mi-a zis si sunt sigura ca nu a mintit. are lagatura secretia cu masturbarea? supunetim va rog si imi dati raspunsuri cum ar fi: du-te la medic sau la mamica. sau altele prostesti., cine stie sa raspunda cine nu sa stea in banca lui. sunt disperata va rog ajutoati-ma. dau funta. multumesc anticipat.cer maxima seriozitate

10 răspunsuri:
| Чернобыль a răspuns:

E ciclu menstrual pe care si eu il am.Si am 11 ani.
Dar eu nu fac asa ceva!

Răspuns utilizator avertizat
| simonafrumoasa explică:

A si scuzati-ma pentru gresilele de ortografie pentru ca am scris mesajul noapte tarziu si doar acum l-am postat. a si nu acept raspunsuri prostesti.nu am mentionat ca ea nu si-a facut igiena dupa ce s-a masturbat

| simonafrumoasa explică:

Si daca nu o sa-i mai curga si nici nu o sa-i vina menstruatia e un motiv de ingrijorare?

| anameoow a răspuns:

Chestia aia alba e total normala. Apare la majoritatea fetelor cu ceva timp inainte sa le vina menstruatia. Durata in care curge chestia respectiva depinde de la organism la organism. Unelor fete le dureaza catea luni, altora cativa ani. Daca incepe ca ii curga din ce in ce mai putin inseamna ca e aproape de menstruatie.Cat despre chestia cu masturbatul.e cam micuta dar in vremurile astea copilele incep deja de pe la 13 ani sa faca asta..asa cum baietii se uita la pornorolling on the floor