| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare pentru baieti aveti vreo problema daca prietena voastra are o stare materiala mai buna decat voi? va deranjeaza?

ati incerca sa va despartiti de ea din motivul acesta? si sa incepeti sa vorbiti cu fete mai putin instarite?

fundita :*

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Din pacate vad ca nu pot raspunde la intrebare ca nu. imi apare casuta.
Dar o sa raspund aici ca tot vreau sa ii spun ceva lui Lucian.

"k daca era sa se uite dupa altii care au masina, sau bani mai multi, probabil ca numai era cu mine;" -astea sunt ceva gen *** test care ti le fac/spun unele fete/femei. dar femei mai putin. Pentru a te face sa te simti tu mai bine dar niciodata nu fi sigur pe ceea ce ti-a spus. Mereu ii va bate gandu la ceva nou.

Reveniind...
Dece m-as limita la ceva ce nu are sens? Adica ce imi spui tu aici e ca eu sunt de nota 5 si nu as putea sa stau cu o fata de nota 7+ care o catalogheaza banii in surplus?!
M'as auto limita. Nu conteaza banii cand e vorba de ce spui tu. Sa ma despart de ea pe motivu ca... am mai putini bani?! e grav pentru cine gandeste asa.
Ma pot distra de 10 ori mai bine cu ea decat se distreaza cu unu care are la fel sau mai multi bani ca ea.
Daca fetele au bani nu inseamna ca bat prea sus, adica se asteapta ca parteneru sa l ofere avansuri materiale scumpe etc... Sunt s fete destul de modeste cu tot cu banii lor. Oricum fetele au mereu mai multi bani ca baietii. Si nu am intampinat problema asta pana acum de la cineva sau sa fi auzit... ca a renuntat la o fata ca ava mai multi bani ca el.

Fetele vor si afectiune pe langa bani. Asta nu se poate cumpara. Poate sa aiba ea bani si sa stea cu unu sarac. sau sa zicm ca nu isi permite mare lucru dar stie sa o faca sa se simta bine in prezenta lui. Pentru ce le trebuie bani? de o cafea/iesire se gaseste. Daca nu, o plimbare in parc.

Hai sa iti spun si un exemplu la propiu. Eram in criza de bani! investisem in ceva aparatura, mama nu era prin zona si trebuia sa ma intalnesc cu o fata! Nu aveam decat 4 lei toti banii la mine in sara aia. din cate imi amintesc. Bani aveam de unde sa imprumut dar m-am lipsit! fata cu care m-am intalnit avea bani mai multi ca mine la momentul acela dar nu radia in stanga si dreapta.
In schimb cum vroia ea sa se duca la nu stiu ce cafenea. eu am zis ca sunt in lipsa de bani azi! am fost sincer ca nu am bani in ziua aia, si chiar nu aveam mai mult.

Bineinteles ca se oferise ea de la inceput sa plateasca... ca nu e asta o problema. Dar am refuzat!
Ce am facut?! am luat 2 cafele de la un tonomat publc si m-am dus pe o bancutza mai retrasa. Era vara, seara la 10, cald si frumos.
P langa asta s-a facut si o atmosfera frumoasa. Deci. nu te rezuma la banii altora ca au mai multi. Important e sa stii cum sa ii folosesti.

Ideea e' ca nu m-am simtit niciodata inferior in fata celor care au avut situatie materiala mai "buna"
Depinde cum vedeti voi situatia asta.

Scuzati greselile la unele cuvinte, ma obisnuiesc greu cu tastatura asta.

3 răspunsuri:
| cristyblondu a răspuns:

Ma nu ee o problema.dar unii baietii sa stiti ca profita de pe fetele cu banii si naive.de fapt cam majoritatea profita baietii de ele.sa le faca de banii de tigarii de mai multe chestii

| lucian_9242 a răspuns:

La mine cam asa e cum zici tu, dar nu e nici o problema, atat timp cat ne iubim, asta prea putin conteaza, nici nu m-am gandit la chestia asta vreo data, chiar si ea mi-a zis odata cand eram eu suparat pe ea: k daca era sa se uite dupa altii care au masina, sau bani mai multi, probabil ca numai era cu mine;

| Dominicc a răspuns (pentru lucian_9242):

Din pacate vad ca nu pot raspunde la intrebare ca nu. imi apare casuta.
Dar o sa raspund aici ca tot vreau sa ii spun ceva lui Lucian.

"k daca era sa se uite dupa altii care au masina, sau bani mai multi, probabil ca numai era cu mine;" -astea sunt ceva gen *** test care ti le fac/spun unele fete/femei. dar femei mai putin. Pentru a te face sa te simti tu mai bine dar niciodata nu fi sigur pe ceea ce ti-a spus. Mereu ii va bate gandu la ceva nou.

Reveniind...
Dece m-as limita la ceva ce nu are sens? Adica ce imi spui tu aici e ca eu sunt de nota 5 si nu as putea sa stau cu o fata de nota 7+ care o catalogheaza banii in surplus?!
M'as auto limita. Nu conteaza banii cand e vorba de ce spui tu. Sa ma despart de ea pe motivu ca... am mai putini bani?! e grav pentru cine gandeste asa.
Ma pot distra de 10 ori mai bine cu ea decat se distreaza cu unu care are la fel sau mai multi bani ca ea.
Daca fetele au bani nu inseamna ca bat prea sus, adica se asteapta ca parteneru sa l ofere avansuri materiale scumpe etc... Sunt s fete destul de modeste cu tot cu banii lor. Oricum fetele au mereu mai multi bani ca baietii. Si nu am intampinat problema asta pana acum de la cineva sau sa fi auzit... ca a renuntat la o fata ca ava mai multi bani ca el.

Fetele vor si afectiune pe langa bani. Asta nu se poate cumpara. Poate sa aiba ea bani si sa stea cu unu sarac. sau sa zicm ca nu isi permite mare lucru dar stie sa o faca sa se simta bine in prezenta lui. Pentru ce le trebuie bani? de o cafea/iesire se gaseste. Daca nu, o plimbare in parc.

Hai sa iti spun si un exemplu la propiu. Eram in criza de bani! investisem in ceva aparatura, mama nu era prin zona si trebuia sa ma intalnesc cu o fata! Nu aveam decat 4 lei toti banii la mine in sara aia. din cate imi amintesc. Bani aveam de unde sa imprumut dar m-am lipsit! fata cu care m-am intalnit avea bani mai multi ca mine la momentul acela dar nu radia in stanga si dreapta.
In schimb cum vroia ea sa se duca la nu stiu ce cafenea. eu am zis ca sunt in lipsa de bani azi! am fost sincer ca nu am bani in ziua aia, si chiar nu aveam mai mult.

Bineinteles ca se oferise ea de la inceput sa plateasca... ca nu e asta o problema. Dar am refuzat!
Ce am facut?! am luat 2 cafele de la un tonomat publc si m-am dus pe o bancutza mai retrasa. Era vara, seara la 10, cald si frumos.
P langa asta s-a facut si o atmosfera frumoasa. Deci. nu te rezuma la banii altora ca au mai multi. Important e sa stii cum sa ii folosesti.

Ideea e' ca nu m-am simtit niciodata inferior in fata celor care au avut situatie materiala mai "buna"
Depinde cum vedeti voi situatia asta.

Scuzati greselile la unele cuvinte, ma obisnuiesc greu cu tastatura asta.

| CanisMagus a răspuns:

Singurul motiv pentru care starea materiala a fetei ar constitui o problema alta decat de orgoliu masculin, este reprosul constant pe care ti l-ar putea face ea. Altfel e un motiv pueril sa cauti sa te desparti de ea.