| Imposibildeposibil a întrebat:

Hei! Am si eu o problema cuo prietena si m-am gandit sa va cer sfatul. Aceasta prietena mereu cand iesim afara ma cicale sa ii dau telefonul si eu nu vreau sa il dau pentru ca mi la stricat o data si nu-i pot spune si pana la urma am iesit afara ca sa ma joc cu ea nu pe telefon. Si mereu ma cicale cu venitul la mine acasa,iar mami nu ma lasa pentru ca ea a fost implicata intr-un furt de telefon,dar ea spune ca i la pus cineva. Oricum eu nu-i pot spune ca mama nu ma lasa pentru ca tu ai avut probleme. Si daca e sa o aduc la mine vine doar ca sa umblepe laptop si tableta sad,nu ca sa stea cu mine. Sa numai spun ca am iesit o data la pizza cu o fata si m-a sunat si i-am spus ca sunt la pizza cu X si a inceput: Pe mine nu ma iei. Ati mers pe bani tai? Adica anul sunt bogatasa,dar am invatat mut pentru lucrurile pecare le am. Cateodata imi spune ca daca as muri, iar ramane cica ei laptopul si toate celelalte bunuri ale mele. Eu vreau sa ies s a ma joc cu mingea, dar nu am cu cine toata lumea e cu telefonul in mana.Recunosc,si eu stau pe calculator, dar ma plictisesc. Si o data am avut o ciocolata la scoala si am servit cateva fete erau bune la mate si le cunosteam(luasem 10 la mate in teza,bucurie) si a facut un bot ingrozitor si s-a suparat pe mine. M-am imbracat intr-o pereche de pantaloni scuti si un tricou si o geaca scurta si cica seman cu pitipoancele. sad Sidaca nu-i dau telefonul face scenarii ca de ce nu il dau,de ce. Si eu ii spun ca e telefonul meu si fac ce vreau cu el. Ma uraste pentru ca pe mine ma plac si ma accepta colegele ei si pe ea nu si ca mama ei ma place pentru ca vorbesc frumos. Sunt o persoana placuta, dar ea mereu cauta sa enerveze lumea. MEreu imi pune intrebari din tehnologie si ii raspund, dar am momente in care ma enerveaza acele intrebari adica oricine din sec 21 stie ce-i ala tocmai.ro. Nu stiu sunt multe alte probleme. Cred ca profita de mine. Asa e? A da si mereu cand am bani mai multi imi spune sa mergem in restaurat ca face ea alta dat cinste. Si am mers o data la o cofetarie si am zis ca-i mai dau eu bani sa isi mai ia o prajitura si intre timp a intervenit o problema in familie si m-am dus acasa, iar tot drumul era ofticata. Probabil pentru ca ii dadeam u acei bani, nu stiu. Ce parere aveti? Ajutati-ma?

1 răspuns:
| BeHappy26 a răspuns:

Eu spun ca acea fata nu este genul de persoana normala. Mi se pare ca profita de pe urma ta si vrea doar sa se bage in ceea ce te priveste. Nu o baga in seama, ignoro. Nu ar trebui sa mai stai pe langa ea. Ferestete de persoanele false. happy