| MorenytaShuttUp a întrebat:

Hei. Am si eu o problema grava. Nu pot sa imi impac iubitul si parintii in acelasi timp, pur si simplu, nu se inteleg, nu stiu de ce. Deja si-au facut impresii gresite unii despre altii. Sa va dau un exemplu: astazi a fost ziua surorii mele, i-am spus iubitului meu sa vina si cu ocazia asta se cunostea si cu parintii mei mai bine si parintii mei mi-au spus sa-l chem, dar el n-a putut sa vina ca vezi domne n-a avut bani si nu putea sa vina cu mana in fund si a asteptat pana seara cand a venit maicasa iar seara cand voia el sa vina deja se terminase petrecerea, parintii mei voiau sa doarma si nu aveam cum sa-l mai aduc. Iubitul meu s-a suparat ca i-am promis ca-l aduc la mine si n-am mai avut cum, parintii mei s-au suparat, au zis ca de ce n-a venit toata ziua, ca e neserios, ca nu-i trebuia niciun cadou(sau ceva) de la el si a zis sa vina vina maine la noi, ei bine el nu mai vrea sa vina ca zice ca nu e primit aici ca daca era il primeam din seara asta.sad Credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac sad Pur si simplu sunt la jumate si nu pot impaca si "capra si varza" (cum se spune). Am incercat sa stau de vorba cu ambele parti dar nu ajung nicaieri. Sunt disperara. Iubitul meu nu-mi mai raspunde. Si tot asa patesc aproape zilic, mereu apar situatii de-astea. Va rog, ajutati-ma, spuneti-mi ce sa fac, spuneti-mi cine-i vinovatu, spuneti-mi ce sa fac sa fie bine pentru toti.o s-o iau razna... sad

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iubitul tau este prost crescut!
Daca stia ca nu are bani macar de o floare, se imprumuta la un prieten sau vecin, sau cerea mamie de cu o zi inainte, dar nu a facut-o, deci l-a durut in dos de tine si familia ta.
Parintii tai au dreptate, mi s epare a fii mojic baiatul!

| Divy a răspuns:

În opinia mea vinovatul e chiar prietenul tău, deoarece nu poți deranja un om când e ocupat ci când poate și el deci trebuie să fie o înțelegere între părți.
Eu am luat în considerare că seara a fost după ora 22:30, ceea ce face să nu fie o oră de vizite pentru că lumea e în general obosită după activitatea desfășurată în timpul zilei. Deci în acest caz, eu le dau dreptate părinților tăi.
Mai țin să cred că a fost anunțat din timp astfel că putea să pregătească un cadou până atunci, în caz contrar ar trebui și el înțeles pentru că așa a simțit el necesar să vină cu un cadou.
În ultima parte, tind să-l consider mândru ceea ce face ca să renunțe ușor la tine fără să mai existe un mai târziu sau etc, genul de om supărăcios care dacă nu reușești să fie măcar puțin pe placul lui e cam greu de comunicat și înțeles.
Vina doar tu o ști dacă analizezi bine situația și nu îți fă griji nu o iei razna e doar o situație sunt multe de genul în viață
Stai strong happy

| teroristul520 a răspuns:

Fara misto nu prea ma pricep in asta am si eu o problema cu asta dar zii iubitului tau adevarul si chiar daca nu a sa mearga nu te prefa canuti pasa ca asa te va plictisi de tine si te va parasi de tot funda?