| ZiZan a întrebat:

Hei. As dori si eu niste stari pentru facebook, statusuri : ura, iubire, glume, orice laughing. Merci

Răspuns Câştigător
| Flutu012 a răspuns:

Dragoste:

" Te iubesc 12 luni dintr-un an, 7 zile dintr-o saptamana, 24 ore pe zi, 60 secunde dintr-un minut, iar daca mi-ar ramane o singura secunda in plus… te-asi iubi! "
" Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC! "
" Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e TOTUL! "
"O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata… "
" Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani… "

Ura:
Îl urăsc pentru tot ce mi-a făcut, îl urăsc că m-a rănit, îl urăsc că m-a minţit, îl urăsc că îmi spunea că mă va iubi mereu' şi că niciodată nu m-ar lăsa orice s-ar întâmpla
Era ciudat cât de repede îmi schimbam stările sufleteşti, cum într-o clipă iubeam, iar în următoarea mă uram pentru fiecare gest făcut.
Îl urăsc pentru tot ce mi-a făcut, îl urăsc că m-a rănit, îl urăsc că m-a minţit, îl urăsc că îmi spunea că mă va iubi mereu' şi că niciodată nu m-ar lăsa orice s-ar întâmpla

Glume:
Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!
Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
- Domnisoara, doua bilete.
- Da, sigur, pana unde?
- Gheo, ii spunem?
- Nu.
- Domnisoara, doua bilete, va rog.
- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
- Gheo, ii spunem?
- Apai, spune-i.
- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!
http://glume-bancuri.blogspot.ro/
Prietenie:
Mai bine fără prieteni decât cu prieteni răi.
Cine caută un prieten fără defecte va rămâne singur.
http://www.proverb.ro/category/categorii/proverbe-despre-prietenie/
Funda? :D

3 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Poti sa-ti pui si niste zicale amuzante;) iata niste linkuri:

http://blogderas.ro/tag/zicale-amuzante/

http://absurd.ro/citate-amuzante.html

____http://verze.ro - simtul umorului nu a murit!

| Anaalex520 a răspuns:

Stiu ca sunt multe si poate nu e ceea ce cauti, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate! kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html