| Nimeodododo a întrebat:

Hei.asta e pentru fete...Prietenele mele ma tot innebunesc ..Au zis ca daca te speli de mai multe ori pe cap iti cade parul si din astea.e adevarat?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Parul cade in general de la o spalare si stergere incorecta.Apa prea fierbinte deschide porii de la radacina, iar la stergere se slabeste si cade atunci, ori in cursul zilei.Imediat dupa limpezire capul se infasoara intr-un prosop, ca intr-un turban si se maseaza usor, mai mult tamponand parul prin prosop.Stergerea mai energica, definitiva se face atunci cand temperatura pielii ajunge cat mai aproape de temperatura camerei.Mai cade si la folosirea permanenta a placii.Firul de par fiind cilindric, interventia mecanica asupra lui il sparge, acesta incepand sa se fisureze de la varf si slabindu-se la radacina.

1 răspuns:
| Stefania0997 a răspuns:

Da e adevarat, doar in cazul in care te speli pe fiecare zi pe cap, da oricum parul pica si asatongue astept funda