| Aenoenienanonim a întrebat:

E adevarat ca daca te speli prea des pe cap, iti cade parul din cauza ca iti putrezeste radacina?

4 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

laughing) bineinteles ca nu e adevarat.auzi.cica iti putrezeste radacina laughing) daca te speli prea des pe cap afectezi secretia de sebum. cu cat te speli mai des pe cap, cu atat o sa "fortezi" glandele sebacee sa produca mai mult sebum si, in consecinta, o sa ti se ingrase mai repede parul. si o sa intri intr-un cerc vicios: tu o sa te speli des pentru ca se ingrasa parul repede, iar glandele o sa produca mai mult sebum pentru ca tu te speli des.

| Yana a răspuns:

Ce Dumnezeu, doar nu suntem plante?! laughing Nu e adevarat!

[Yana]

| Gabitza a răspuns:

Buna! Nu putrezeste radacina, doar ca scalpul devine mult mai sensibil si atunci firele nu mai au rezistenta! Dar nu putrezeste!

| NoAntidote a răspuns:

Daa! e foarte adevarat!laughing
sa nu te speli 10 ani pe capp!

rolling on the floor

nu`i adevarat!