| GeorgianaBurceana a întrebat:

Hei buna seara...am o intrebare,si as fi foarte bucuroasa daca v-ati da cu parerea big grin Mie imi place foarte mult stilul rasta! Mentalitate,imi place ca sunt pacifisti, etc. Si dreadurile! eu am parul ff cret si se aseamana cu dradurile, imi place sa port cele 3 culori si multe chestii cu Bob! As dori sa-mi fac unghiile in cele 3 culori,si pe Bob pe ele,am vazut un model foarte frumos.dar nu vreau ca oamenii sa creada ca sunt superficiala, gen acele pitipoance care poarta tricouri cu trupe rock doar pentru ca "asa e moda." eu chiar ma regasesc in acel stil, cu toate ca nu am fumat niciodata marijuana! credeti ca am acest stil lumea isi va face o parere gresita?

Răspuns Câştigător
| florin616 a răspuns:

Imi place ca ai spus ca nu vrei sa creada lumea ca esti superficiala, ca sa nu se uita lumea la tine ca la o figuranta fara substantza, dar daca esti cu adevarat tripata pe rasta nu te crampona pe ideea de ce cred ceilalti, daca tu te simti parte a acestui stil de viata inseamna ca a fi rasta e egal cu a fi tu insuti.Nu stiu ce crezi ca vad ceilalti ca e rau in a fi rasta, daca fumezi iarba nu inseamna ca esti o personana rea, dimpotriva.Lasai pe ei ca au multe prejudecati si vorbesc in necunstiinta de cauza da poate si-ar dori si ei sa fi ca tine, da n-au curaj.Peace!

6 răspunsuri:
| ForeverWarrior a răspuns:

Iti place stilul acela? Atunci nu mai fii interesate de ce spune lumea. Daca tu te simti bine asa e foarte ok si daca mentalitatea stilului e pacifista si mai bine.Fa ce iti place pentru ca o sa te gandesti poate odata"de de m-a interesat ce au spus ei". Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi nici nu stiu cu ce se mananca rasta deci nu au cum sa isi faca o parere gresita daca nu stiu despre ce e vorba.
Tu vezi-ti de viata ta, indiferent de parerea lor si daca te vor judeca, da-i in ****. "Don't worry, be happy".

| MiculAjutorConștincios a răspuns:

laughing Of, ție din ce am citit ca și altora, le place stilul Rasta pentru că Bob îl aborda. Și ce știu majoritatea despre Bob Marley? Că era un drogat care făcea muzică când se afla sub influenta substanțelor. Dar dacă totuși tu nu te regăsești în ceea ce am zis eu fii indiferentă față de ceilalți și fă ce-ți place ție.

| GeorgianaBurceana explică (pentru MiculAjutorConștincios):

Tocmai asta este ideea, eu nu fumez! Si imi place stilul din cu totul alte motive...asta era problema, nu vreau sa fiu confundata cu majoritatea! Eu zic sa citesti intrebarea mai bine happy Iar pe Bob il apreciez doar pentru chestia pe care a facut-o cu testamentul si unele melodii.