| Linda724 a întrebat:

Hei buna TPU! Asta este o intrebare pe care doar fetele slabe o vor intelege. Adica eu sunt foarte slaba (1.55, 36 kg) si sunt clasa a7a! Toate colegele mele peste 44 de kg si toate au forme si sanii dezvoltati unele de jumatate altele aproape complet dezvoltati ( tuturor cu exceptia 1 2 fete le au venit ciclul)si toate au si fund. Iar eu sunt "mai plata ca apa plata" sad sanii mei sunt extrem aproape ca nu sunt dezvoltati deloc, adica nici nu se vad deloc pe sub o bluza, fund nici asa nu am este extrem de mic si plat nici pantalonii nu se muleaza pe el, foarte greu imi gasesc cate o pereche care sa mai stee asa cat de cat. mama imi spune ca trebuie sa am rabdare ca o sa ma dezvolt si eu dar eu sunt complexata si am impresia ca voi ramane la fel de slaba si plata mereu! De 1 an tot astept sa creasca macar unpic sanii si funul dar de 1 an nu am crescut deloc! Ma simt foarte trista si exclusa. as putea face ceva ca sa incep si eu sa ma dezvolt? Stiu ca suna ciudat dar toata lumea imi spune ba scobitoare, ba ca ma sufla vantu, colegii spun ca sunt mai plata ca peretele si chiar si prietenele mele imi spun ca nu am fund deloc sau ca nu am sani deloc. Chiar si bff crede ca am o boala sau ceva de sunt asa slaba dar credeti-ma ca nu am absolut nimic sunt perfect sanatoasa mi-am facut si analize. daca aveti ceva sfaturi pentru mine...!? Daca este vreo fata in aceeasi situatie ca mine va rog vreau sa luam legatura si sa vorbim...

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu sunt in situatie dar am fost si uite acum laughing.Nu este un medicament minune pur si simplu este corpul tau care mosteneste genetic sau se dezvolta in functie de cum tie gena.Credema o sa te ingrasi si dezvolti de o sa te hranesti si o sa zici vreau iar slaba daca si parinti tai sunt mai dezvoltati.Ce varsta ai?

| Caro34 a răspuns:

Ce-ti bati capul ca nu ai sani, popou etc? Esti in clasa a VII-a si nu ai inca nevoie de ele; acum e timpul sa inveti, sa te dezvolți intelectual, sa-ti concentrezi atentia pe noi informații, acumularea de noi cunoștințe; la momentul potrivit vei avea si forme care sa atraga atenția. Un control endocrin ai facut? Cum sunt parintii tai: slabi, grasi? Ce atata stres pentru nimic? Ai rabdare si nu-ti grabi îmbătrânirea! Bucura-te inca de trairile copiilor si lasa maturitatea pentru timpul ei. Numai bine!

| AnaMariaGerman a răspuns:

Bună! Și eu am trecut prin asta. Îmi adic aminte că, atunci când am intrat la liceu aveam 159cm si 37 kg, deci îți imaginezi cum eram. Eu nu mă prea gândeam la felul cum arăt pentru că și mama mea fusese slabă la varsta mea. Nu am făcut nimic alt ceva decât să aștept. După primul an de liceu am mai "pus" ceva pe mine și parcă eram o alta. Eu te sfatuiesc să mai aștepți. Cu timpul o să te mai dezvolți. Contează și părinții. Dacă ei sunt (sau au fost la vârsta ta) slabi, atunci și tu vei fi așa. Se transmite genetic.
Așa că stai fără grijă. O să fie bine!