| Kiki20098 a întrebat:

Hei, caut pe cineva care are probleme sociale (anxietate socială) sa vorbim, nu mai pot, ma termina problema aceasta.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Psihologu o sa-ti zica sa iesi afara si sa interactionezi cu oamenii care au aceleasi gusturi ca ale tale, dupa te modelezi sa te integrezi mai usor in society... pierdere financiara la psiholog, ai Youtube, dezvoltare personala - aia te indruma in problema ta gratuit

| Aasdfghj a răspuns:

Hey! Imi poti scrie daca doresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este indicat si nici recomandat sa vorbesti cu cineva care are aceeasi problema ca si tine, fiindca iti adancesti boala si iti va fi mult mai greu sa te vindeci si sa iesi din anxietate.
Ideal este sa vorbesti cu oameni care nu au probleme psihice, tocmai pentru a te ajuta sa iesi din starea in care esti.

Ti-as recomanda sa vorbesti cu un psiholog, gratis, sunand la telefonul copilului: 116 111 sau

https://www.tpu.ro/......116111-ro/

Răspuns utilizator avertizat
| TudorDD a răspuns:

Hmn. Momentele alea când nu înțelegi cum alții găsesc mereu ce să spună și cum le vine totul atât de natural, deși mai tot ce ei spun este bullshit? Sau poate mind-blowing? Momentele alea când habar n-ai cum să răspunzi, dar și mai important, cum să spargi gheața cu cineva? Când te simți complet în afara tabloului și că n-ai nicio legătură cu ei, cu toată lumea? Știu ce înseamnă toate astea pentru că mi-am tot schimbat mediul. Liceul în alt oraș, apoi alt liceu din alt oraș, apoi munca în alt oraș, bla-bla. Cam greu când nu stai într-un loc. Poți să-mi scrii.

| CP16 a răspuns:

Nu, du-te la un psiholog.

| Minerva9709 a răspuns:

Cea mai bun lucru ar fi sa mergi la un psiholog. Nu doar pentru a rezolva aceste probleme dar poți avea parte și de o dezvoltare personala foarte bună