| Kassie a întrebat:

Hei, ce mai faceti? Daca ati fi sa scrieti o carte, despre ce ar fi? Scrieti un mic, mic rezumat. Adica, fat frumos, care se lupta cu fortele raului si o salveaza pe Thinkerbell. big grin

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Despre un baiat care este ironizat pentru ca inca mai crede in puterea binelui si a iubirii. Dar care insa crede atat de mult in bine si iubire incat desi acestea nu mai existau de ceva timp, el face ca ele sa reincolteasca in inimile tuturor.

| ShadowGhost a răspuns:

Eu scriu o carte.este vorba despre o fata care este inchisa intr-o scoala datorita unei epidemi foarte periculoasa si acolo intalneste 2 baieti de care se indragosteste treptat.Afla mai tarziu ca ei doi sunt frati.O intriga spumoasa si o drama incitanta.Sau poti sa scrii despre o fata care iubeste muzica si vrea sa devina cantareata si merge intr-o tabara de muzica.Acolo se indragosteste de un baiat care e vampir, insa cei din tabara le interzic.Trebuie doar sa ai putina imaginatie, sa fi citit destule carti si sa fi vazut filme genul asta si sa ai inspiratie.happyBafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre o fată care are primul iubit..este îndrăgostită foc de acest tip.El la fel,până când se ajunge într-un punct în care totul o ia razna. Apar certuri,diferite conflicte,dar dragostea rămâne.El,în schimb,se schimbă radical. Vorbeşte urât, se comportă aiurea, dar ea speră...şi trec ani, viaţa curge printre degetele ei şi nu s-a oprit să spere...să spere că el se va schimba.
Îi dă nenumărate şanse, dar el rămâne la fel.
Într-o zi ea realizează cât timp a pierdut din cauza iubirii.Se hotărăşte să îşi schimbe viaţa, dar îi e atât de greu.Plânge în fiecare seară şi cu toate astea, speră.
Mdaa...asta-s eu.M-am cam descărcat.Scuze

| dana90 a răspuns:

Despre rautatea oamenilor din ziua de azi dar sub o alta infatisare o poveste tragica la sfarsit cand terminam cartea sa ne dam seama ca de fapt acele lucruri chiar se intampla