| Ingridd22 a întrebat:

Hei. Cum sa o fac pe mama sa nu se duca la sedinta cu parintii in seara asta? funda.

6 răspunsuri:
| Chriis a răspuns:

Nu ii spui, iar daca o suna diriginta ca de ce nu s-a dus ii zici ca ai uitat sa o anunti.

| Ingridd22 explică (pentru Chriis):

Pai diriga a sunat toti parintii sa-i anunte ca stie ce fel facem noi. (nu ne anuntam parintii )

| dnk10 a răspuns:

Sa o legi fedeles si sa o ascunzi in dulap thinking nu! trebuie sa inveti ca e mai bine sa iti asumi responsabilitatea, decat sa persisti in minciuna!

| EuGabriela a răspuns:

Uite niste idei:
-prefate bolnav
-pune o prietena sa o sune pe mama ta si sa-i zica, ca a sunat-o diriginta si ca sedinta sa amanat(la mine a mers)
alte idei nu mai am dar daca nu merge nici una si stii ca mama ta nu va fi multumita de ce zic profi fate iar bolnac ca sa amni cat mai poti

| TeenagexD a răspuns:

Pai spune-i ca nu are ce auzi despre tine. Ma refer la lucruri urate pe care le-ai facut sau altceva. Mai bine sa o sune pe diriginta sau invatatoare *depinde pe ce clasa esti, si sa vorbeasca cu ea. Oricum, va uita asa ca nu iti fa probleme. FUNDA? :*

| chri a răspuns:

Spune ca a spus dirigentelesau diriginta ca s-a anulat