| LaLalaaa a întrebat:

Hei! dau fundita pentru un sfat bunwinking... mi'au aparut un fel de cosuri pe nas si nu stiu cum sa le acopar sau sa scap de ele.ma puteti ajuta?**nu vr sa folosesc fond te ten! mersi:*

Răspuns Câştigător
| A†Raç†iê dIncøLØ de mØrmaN†° a răspuns:

Deci... e o oferta la Vichi ca gel de curatare si crema dupa deci este f bunalove struck si eu o folosesc si chiar da rezultatehappy

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul cat mai bun. Succes!

| Alexăndruţaa a răspuns:

Pai in fiecare seara si dimineata te uzi pe toata fata cu apabatting eyelashes
apoi iei un sapun normal. si ti-l treci in mainile ude pana se face clabuc big grin
si iti dau pe fata
ocolesti buzele si ochii
si stai putin cuu sapunul acela pe fata vreo 14 secunde big grin
si in cateva zile, alea se usuca si iti si trec

| cristina_3322 a răspuns:

Pai spala-te cu apa calda pe fata. eventual putin fierbinte. si sapun. dar sa nu fie chiar sapun de la 1 leu. Iti recomand Protex.

Spala-te cat mai des.

| bkmad a răspuns:

Cleraskin cel mai bun sau crema de galbenele le usuca

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Nici sa nu folosesti fon de ten cu cat mai putint cu atat mai bine u merita sa'ci fata.cat despre cosuri incearca o lotiune tonica si tamponeaza usor cu o disketa zonele afectate...succes:X

| Asdfasdefta a răspuns:

Sunt creme pentru cosuri de la Vichi. Pe mine m-au ajutat foarte mult si am scapat de cosuri in cel mult o saptamana. big grin

| AlndChocolate a răspuns:

Poti merge la un salon, nici nu e scump si e foarte eficient :*
succes:*