| Elenamiki a întrebat:

Hei happy de curand mi-am cumparat Samsung star 3. GT-S5229 iar cand vreau sa intru pe net imi da(( memorie insuficienta.stergeti din elemente)) mi-am luat card dar tot asta imi da.. sau imi mai da VERIFICATI PROFILUL WAP.... cum as putea sa fac sa mearga netul. daca are vreo importanta sunt pe FROG\Cosmote big grin funda cel mai bun raspuns mersi ( scuzati categoria_ si plz urgent puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Croitoru_Ana_1991 a răspuns:

Pentru setari "profil WAP"

Cum pot seta telefonul meu pentru a utiliza serviciul Web'N'Walk?
In urma activarii serviciului Web'N'Walk, vei primi si un mesaj de confirmare: Un SMS de la numarul scurt 9691 prin care ti se va cere sa raspunzi pentru a solicita setarile de telefon pentru serviciul Web'N'Walk.
Daca ai serviciul deja activ si inca nu ai setat telefonul, trimite un SMS gratuit la 969 cu textul "SETARI".

Poti opta sa introduci si manual parametrii generali pentru configurarea telefonului:
Creati un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala
Proxy:activat/enabled
Adresa Proxy:10.252.1.62
Port Proxy:8080
Selectati profilul ca implicit(activ) la setari internet si setari java
Opriti si reporniti telefonul.

In cazul in care ai configurat manual telefonul, nu uita sa accesezi http://mini.opera.com/wnw_ro pentru a descarca si instala Opera Mini Web'N'Walk.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Raspunsuri "profesionale"
"Buna ziua,

Daca ati instalat softuri probabil ca si acestea ocupa din memoria telefonului, incercati sa le dezinistalati pana aveti memorie suficienta.

Buliga Ciprian
"

Buna ziua,

Pai cam aceasta ar fi problema cred.De la soft.Incercati o resoftare.

Barbu Adrian

Eu cred ca ar trebui sa-ti instalezi o aplicatie (daca poti) gen task manager sa inchizi din aplicatiile deschise. Poti sa stergi tot din telefon, sa faci o resetare totala sa vezi daca nu merge.
Poti apoi sa il resoftezi sau sa-l duci inapoi de unde l-ai luat.
Internetul ar trebui sa mearga prin wi-fi. Daca nu merge, gasesti setari automate pe-aici:
http://www.cosmote.ro/ro/serviceInstructions.aspx?cid=17252&ns=-10000

| Elenamiki explică (pentru CM7YRE):

Mai ast un raspun 2ua... si nu stiu cum sa sterg programele din telefon