| beeib a întrebat:

Heihappy
deci am o relatie la distanta de vreo 2 luni cu un tip care e in italia happy eu chiar il iubesc pe el, tinand cont de faptul ca ne stim de mai mult timp.
la vara ma mut in italia si mi-e teama ca pana atunci sa nu ne desparta distanta sau alta fata happy...
prietena mea mi-a spus sa stau linistita ca pana ma duc acolo sigur nu se va desparti de mine deoarece nu are motiv, din moment ce el mi-a propus sa fim impreuna. eventual sa imi dea papucii cand ne vedem acolo, daca nu ii convine ceva.
voi ce spuneti?:*

2 răspunsuri:
| sergiu a răspuns:

Cam in aceeasi situatie ma aflu si eu cu prietena mea... Tot de 2 luni suntem efectiv impreuna, dar ne cunoastem de vreo 2 ani. Ea din Cluj, eu din Arad, sunt vreo 300 de km ce ne despart. Desi avem o relatie la distanta, sunt increzator ca va merge, dar pentru asta am nevoie de multa incredere din partea ei si sa vad ca ma doreste cu adevarat. Eu o iubesc pe ea, si am incredere ca in viitor vom reusi sa stam la un loc impreuna. Ea ma iubeste, dar nu e prea sigura de viitor, si din cauza asta mai apar probleme. Daca vreti sa continuati si sunteti siguri de lucrul asta, tot ce conteaza e sa comunicati foarte des, sa vorbiti foarte deschis si sincer despre orice gand sau problema aveti privitoare la relatia voastra, si sa aveti incredere unul intr-altul ca va merge bine treaba. Asta e secretul reusitei la distanta. In cazul tau, spui ca el te-a chemat in Italia, deci eu cred ca si el te iubeste. Ai incredere si spera ca va fi asa si dupa ce veti reusi sa va stabiliti impreuna acolo. Eu cred ca o sa reusiti big grin Doamne ajuta-va...sau ajuta-ne ca si eu sunt in aceeasi situatie laughing

| Modelyno_6983 a răspuns:

Eu spun ca nu ai de ce sa-ti faci probleme. si eu am avut o relatie la distanta si a fost okey. ne-am despartit dintr-un motiv stupid dar nevermind.