| YahOOzOOp a întrebat:

Hei fetelor Help Me!
Am o problema cu timiditatea si nu pot sa scap de ea(ideilaughing)de aceea cand intalnesc un baiat/fata nou, nestiind despre ce sa vorbesc am blochez.Acesta este o problema pentru mine deoarece daca vreau sa vorbesc cu un baiat pur si simplu inghet, nu stiu ce sa il intreb, ce sa fac.

Despre ce as putea vorbii cu el?

Sa zicem ca ma plimb prin parc si vad in baiat dragut, ma duc la el si intru in vorba cu el dar ce sa vorbesc cu el? Ce teme sa abordez?[Imaginandu-ne ca nu are nimic in mana:telefon, skate.Nimic despre care am putea vorbii]

Ajutooooooooor!

Funda!
Voturi la toate raspunsurile!\Gabby

4 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Comporta'te precum l'ai cunoaste de'o viata!
Ignora timiditatea si simte'te bine cu el.
Crde'ma eu asa am facut, si sunt si eu ca tine, mai timida asa. Apoi am fost impreuna cu unu buuun.

| Liviu a răspuns:

laughing Ahaoleo nasoala treaba
Am fost si eu timid acum ma uit la persoana din profillaughing daca vrea sa ma bag in seama'
vad cum e imbracat si incerc sa 'ghicesc' genu de muzica care il asculta'
Daca vad ca nu ii place muzica incep cu pc`ul
Daca nici acolo incep cu naturalaughingsi tot gasesc subiecte euhappy
Ori incep sa vorbesc despre cum sa iti ingrijesti parul mai binethinking

| DyASw33TGirl_6081 a răspuns:

Prima data intrebi:
Cum te cheama?
Pe mine cutare)
locuiesti in cartier sau ai venit la cineva de pe aici?
Ai vrea sa fim amici?
( Dupaia poate incepe ceva mai mult )
Funda?

| xxx1 a răspuns:

Stii si eu eram pasiva inainte dar acum sunt altfel...de obicei ar trebui ca baiatul sa fie putin mai dezghetzat si sa faca atmosfera placuta si mereu sa aveti despre ce discuta...dar daca totusi si el e pasiv si vreai sa iai totul in miinele tale atunci incearca sa vorbesti cu el deschis fara sa te sfiesti de ceva (pentru ca si el e om si intelege de toate cite putin -dar nu prea exagera) poti vorbi de tipul de muzicaa care ii place,de filme, de hobby-urile lui, cum ar vrea sa fie prietena lui (si aici vei afla cum ii place lui sa fie o fata--dar nici aici sa nu exagerezi tare ca sa te schimbi cum ii place el pentru ca se va plictisi repede)de obicei daca e o persoana potrivita convorbirea este de la sine.Mult succes si sper ca te-am ajutat cu ceva happy. mimi spui rezultatul okey, pa, pa