| melc a întrebat:

Hei guys, maine am sportul, si ni se incheie mediile. O sa dam proba la gimnastica, fix chestia la care sunt leguma straight face Trebuie sa facem rostogolire din ghemuit in ghemuit, alte bla-bla-uri si cam la sfarsit, podul.
Ma descurc la chestiile de dinainte de pod, da' la pod sunt varza. Pur si simplu nu reusesc sa ma imping in maini atat de sus/bine. Si imi iese o aiureala totala.
Stiu ca nu imi iese bine pana maine, si trebuia sa incep mai din timp, darrrr TREBUIE sa'mi iasa macar un 9.
Deeci, cum sa fac mai exact podul? big grin [de jos]
Fara copy-paste-uri, pwease~, am cautat si eu destul de mult.

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Si eu sunt la feeel. Parca am mainile sfrijite worried laughing) Nu pot, nici sa ma tai! A incercat chiar si profesoara sa ma ajute. fail worried

Anyway, nu esti singura care esti o "mamaliguta" la sport. Dar sincera sa fiu, ar trebui sa te ambitionezi mai mult, sa repeti, sa faci de mai multe ori, sa nu te lasi! Chir' ca iti iese un mare nimic, dar sa stii ca asta conteaza foarte mult in ochii unui profesor. El te va vedea ca nu poti si te va lasa asa firava cum esti big grin, intelegand mainile tale delicatehee hee si poate ai noroc sa nu-ti scada din nota tongue

Desigur exista intotdeauna alternativa de sprint smug laughing oh go on

Bafta maine tongue Da tot ce potiwinking

xoxo, mary

6 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

laughing la sport media 9 da esti obez/a?

| LoLo a răspuns:

Buna!
E foarte usor sa faci si de sus podul trebuie doar sa iti indepartezi picioarele bine(nici chiar cracitebig grin), al 2-lea pas trebuie sa duci bazinul in fata, pe urma lasi capul bine pe spate, iar pe urma te lasi in jos.Foarte simpluhee hee
Daca vrei sa faci podul de jos te intinzi pe saltea si pe urma iti bagi mainile si picioarele mai sub corp ca si cand ai face o bolta.
Baftawave

| noktambul a răspuns:

Greu de explicat! Roaga-ti prietena sa -ti faca o demonstratie. O sa fi si mai varza laughing

| TąNyą a răspuns:

Încerci să te împingi prin mai multe exerciţii, încearcă şi de sus poate îţi e mai uşor eu aşa am încercat prima oară şi a mers numai de sus îl fac, dar vezi să vie cineva pe lângă tine să nu dai cu spatele de podea.

T.

| melc explică:

@ExpertFunny
hahaha, nu. Lol'ed at this one, though.
@TaNya
eu trebuia sa'l fac de jos :-s
@NikOl
eu fix asta nu pot sa fac, toti imi zic asaa laughing
@RoCsana
mmhm, asta incerc laughing cautam ceva tehnici thinking
@noktambul
asta am facut, si pana la urma chiar mi-a iesit laughing
@maryana5
cineva care-mi intelege viata tragico-emotionalaa not worthy

| cισcσℓαтαﺕαєяαтα a răspuns:

Ah cat de frumos faceam eu podu` p vremea cand faceam sportu`:>. N`am cum sa te ajut:), trebuie` sa te straduiesti tu`:-j noi nu avem ce sa-ti facem. http://www.theholisticcare.com/Yoga%20Pics/Chakrasana.jpg
http://www.cancan.ro/usr/imagini/2010/04/15/271655-x_gisele_-jpg.jpg

http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t247268.html

Bye!