| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Imi place de un baiat care este din liceu cu mine. Mi-a zis ca si lui ii place de mine si am hotarat ca inainte sa fim impreuna, sa ne cunoastem mai bine. Problema este ca nu prea avem ce sa discutam. Mai mult eu il intreb si cand il intreb de ce nu mai zice si el ceva, imi zice ca nu prea stie ce sa zica. Dar eu vreau sa fim impreuna si daca de acum nu avem ce sa discutam, ce vom face cand vom fi intr-o relatie, pentru ca o sa intervina monotonia si plictiseala si o sa ne despatim. sad Cum sa gasesc mai multe subiecte de vorba?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca n-aveti ce sa discutati inseamna ca nu sunteti compatibili, nu aveti conexiunea aia, si atunci te cam aasigur ca si relatia o sa fie extrem de plictisitoare dupa 1-2 luni.

| christall a răspuns:

Daca e timid, ai rabdare cu el. Dar daca nu e si nici nu aveti subiecte, inseamna ca nu aveti nimic in comun si o asemenea relatie nu merge.

| viperra a răspuns:

Nu e chestia ca nu are chef sa vorbeasca, ci amandoi sunteti prea timizi si va e mult prea frica sa nu ziceti ceva gresit.Intreaba-l de viata lui personala, e cel mai bine.

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru viperra):

De fapt, eu sunt o fire timida.el nu este. Cand vorbesc cu el la telefon, ma cam pierd cu firea si ma blochez. Si mi-a zis ca nu ii plac fetele timide cand l-am intrebat ce fel de fete ii plac. Insa eu vreau sa ma placa asa cum sunt si nu vreau sa ii dau de inteles ca sunt mai timida.

| Vlad617 a răspuns:

Poate e mai timid de fel.

| cossy19 a răspuns:

Fii relaxata, fii tu. Exista multe subiecte de discutat! Daca stii cum sa incepi, discutia va merge de la sine si vor aparea multe alte subiecte noi. Intreaba-l cum si-a petrecut copilarie, ce viziune are asupra lumii, ce parere are despre...(ce vrei tu), crede in Dumnezeu? etc. Cel mai important e sa fii deschisa, spune ce iti trece prin cap! laughing Aici pot sa iti propun si un joculet : fiecare dintre voi spune 5 cuvinte din categorii diferite care reprezinta chestii care va plac. De exemplu: trandafiri, popcorn, apus de soare, mov, plimabri. Succes mult!