| PandaBear7 a întrebat:

Hei, imi place foarte mult de un tip, e cu mine in liceu. La inceput nu il suportam pentru ca e cam hater si prezenta lui ma facea sa ma simt prost, dar nu aveam motiv. Vorbind, am vazut ca e foarte de treaba si ca e o fiinta umana, nu aveam motiv sa fiu speriata de el, pare foarte matur. nu e un adolescent din asta sa isi bata joc de tine sau sa se combine cu una la 2 zile, sa isi faca poze cu duck face in oglinda, NU! Imi place faptul ca e diferit, inteligent, pe langa asta arata si foarte bine ...si cel mai tare e ca nu e cocalar ca restul baietilor, iar intr-o relatie cu o fata pune mult accent pe inteligenta. Momentan e singur, si asta ma face sa visez. Ascultam aceeasi muzica. rock. chestii. Vorbim destul de des pe facebook, eu nu suport clasica intrebare 'ce faci' deci gasesc eu sa il intreb ceva si sa dezbatem subiectul. Mi-a spus ca i place gandirea mea, dar tot sunt ciudata. Despre mine: pe langa faptul ca am o mentalitate diferita, nu ascult alex velea si alti tristi, chiulesc mult. sunt constienta de propriile valori, dar nu imi place sa ma laud. si imi place sa fiu in centrul atentiei, mereu, si chiar sunt.
Nu sunt asa de obicei, dar parca mi-e rusine sa i vorbesc la liceu ( cu toate ca ma baga in seama). poate pentru ca sunt si colegii sai de fata nu pot sa vorbesc cu el. Am aproape aceeasi inaltime ca el, eu am 15 ani si el 18. Daca ajuta cu ceva, unii imi spun ca arat de 18, deci nu sunt asa boccie sa fuga de mine. dar ma rog, revenind, lui chiar nu i pasa de aspect.
Deci ce ar trebui sa fac?
As vrea sa ma combin cu el dar nu am suficienta incredere in mine, i-am spus ca il plac.Pe langa chestiile astea as vrea sa fim macar prieteni buni, e destept si am ce invata de la el.
Alte sfaturi?
Credeti ca ma place? Merita sa incerc?

2 răspunsuri:
| raresm99 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa stati impreuna. Daca nu ai destul curaj incearca sa-l intrebi pe facebook.

| PandaBear7 explică (pentru raresm99):

Nu l-am intrebat daca vrea sa fim impreuna, i-am zis ca il plac si mi-a zis ca nu se astepta la asta. mi-a mai spus si ca vrea de la o fata sa aiba bun simt, sa poata vorbi cu ea despre orice. si ca e o diferenta mare de mentalitate intre noi. Vreau, pentru inceput, sa vorbesc cu el mai mult dar fata in fata si sa il conving ca nu e o diferenta de mentalitate si ca pot sa imi sustin ideile in orice domeniu. multumesc pentru sfat, sunt foarte fericita pentru faptul ca ma sfatuiesti sa stau cu el