| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Hei. In clasa 8 eram mai grasuta, arătăm bine. Apoi m-am apucat de fumat si mi-am început viata sexuală( da stiu am gresit) fara critici. Am slăbit foarte muult, apoi am stat singura o perioada de 4 luni si incepusem sa ma ingras. Acum am relatie de un an jumate si iarasi am slabit enorm de mult. Am 47 de kg si 1, 65-1, 67 înăltime. Sunt sanse ca sexul sa ma slăbească? Sau țigările?

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Stresul te poate slăbi foarte mult. Iar, despre sex și țigări e doar un mit. De fapt, totul depinde de metabolismul organismului uman.
Unii ard mai repede caloriile, grăsimile, alții în schimb le depun.
Oricum, fluctuațiile de greutate nu sunt bune! Sănătate și fericire!

| oany a răspuns:

Buna.Sa inteleg ca ai in jur de 17 ani? Daca ti-ai inceput viata sexuala mai devreme..asta a fost alegerea ta.Nu stiu cat de tare afecteaza cu adevarat. Teoretic, in momentul in care ne-a venit menstruatia, suntem deja capabile sa ramanem insarcinate..asa functioneaza de fapt organismul.Societatea ne spune cu totul si cu totul altceva..sa amanam cat putem momentul..Sa ne intoarcem la subiect. Tigarile slabesc in momentul in care noi inlocuim tigara cu mesele..sau cand deja am imbolnavit plamanii...viata sexuala regulata te ajuta sa tii hormonii in frau. Fluctuatiile astea sunt oarecum normale la varsta asta. daca nu se regleaza in timp si viata ta este echilibrata, consulta totusi un specialist.

| Andreeush a răspuns:

Stresul poate fi de vină, poate și țigările.
Depinde de corpul tău, cât de repede arde caloriile.

| Sofer a răspuns:

Cat de des faci sex? Nu cred ca are legatura asta.