| anonim_4396 a întrebat:

Hei happy Nu mai stiam cui sa-i cer sfatul, asa ca mi-am facut cont, si postez aici. Am inceput sa vorbesc cu un baiat, si cu timpul am devenit foarte apropiati. A inceput sa-mi placa de el etc, si chiar am inceput sa-l iubesc. Dintr-un motiv mai complicat ne-am certat, si a spus ca e mai bine sa o luam pe cai diferite. In timpul certei, mi-a spus ca stie ca imi place de el, si ca si el vroia sa isi faca curaj sa imi vorbeasca. A doua zi, m-a intrebat ce fac. si mi-a spus sa nu mai fiu suparata si m-a chemat in oras. Am inceput din nou sa vorbesc cu el. mergeam pe jos acasa etc. Mi-am facut curaj, si la plecare, in timp ce ne imbratisam i-am spus "Te iubesc" mi-a raspuns cu acelasi lucru, dar apoi am inceput sa vorbim, si a spus ca dupa ce se intamplase nu mai putem avea o relatie. si ca si lui ii e foarte greu, dar e mai ok sa incerc sa-l uit. De atunci nu l-am mai vazut & nu am mai vorbit cu el. In fiecare seara, imi trec prin minte toate amintirile frumoase, si efectiv nu ma pot opri din plans... Si nici nu ma mai pot atasa de cineva. Vreun sfat despre cum il pot uita?

3 răspunsuri:
| Denisa_7218 a răspuns:

Din toata inima iti zic: Trebuie sa-l uiti! Vei suferi foarte mult pentru ca il iubesti.Stiu ca iti este foarte greu, dar starea in care esti acum te afecteaza pshihic si fizic.Repetati ca e un dobitoc ca e nu stiu cum prost etc. chiar daca nu e adevarat.Nu-i mai pronunta numele si nu te mai uita si nu mai asculta o vreme chestii romantice.O sa vezi ca o sa fie bine, dar crede-ma iti recomand sa faci ce ti-am spus te fa ajuta. Bafta! happy

| PigsCanFly a răspuns (pentru Denisa_7218):

O sa incerc. Merci happy

| Yoanaaa13 a răspuns:

Gaseste o ocupatie, sau incearca sa iti gasesti alt prieten... Poate daca si tu i-ai spune ca nu mai tii la el desi e fals, nu vei mai avea nimic pe suflet