| anonim_4396 a întrebat:

am ales intr-un final sa ma deschid aici, pentru ca nu pot altundeva. De un timp ma simt singura si cred ca e din cauza varstei, am 15 ani. Am avut o prietena buna dar acum ne-am distantat si sta cu alta fata, iar eu de atunci simt ca nu mai am pe nimeni. Ea era singura care ma facea sa rad sau sa trec peste momente grele. Nici prieteni nu am prea multi si sincera sa fiu, si chiar nu sunt deloc urata, ba chiar am si simtul umorului si nici proasta nu sunt laughing, dar toata lumea are pe cineva. Toate prietenele mele au cate o prietena buna iar eu sunt numai o rezerva. Si nu, nu vreau atentie dar chiar ma simt singura.

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Lectia nr 1 in viata:
Fericirea si starea ta NU trebuie sa depinda de altii.

| Lostlyric a răspuns:

Daca la 15 ani te simti singura, este bine. Iti faci antrenamentul pentru anii ce vor urma. Cu cat inaintezi in varsta, te vei simti din ce in ce mai singur. De multe ori, chiar si cu sute de persoane in jur...

| ferret a răspuns:

Am trecut și eu prin asta la vârsta ta și nu ar trebui să te afecteze. Ești încă la vârsta la care poți cunoaște oameni noi și să legi legături. Caută în viață persoane noi de la care ai ce să înveți, în preajma cărora te poți comporta natural. Este normal să îți fie greu acum, fiind singura prietenă și probabil crezi că nu ai să mai găsești altă persoană ca ea, însă crede-mă. în viață găsești persoane de 1000 ori mai bune. Ai grijă de tine și bucură-te de vârsta ta:*

| anonim_4396 explică (pentru ferret):

Nu stiu cum as putea cunoaste persoane noi, adica nu sunt genul sa ma bag in seama cu cineva si nici sa ma pot împrieteni cu cineva prea repede, si chiar as vrea sa cunosc persoane noi.

| ferret a răspuns (pentru anonim_4396):

Ușor, ușor te vei adapta. Am fost la fel. încearcă să te înscrii la ceva. Desen, muzică, ceva la care te pricepi. acolo vei avea un colectiv nou. Încearcă și online să socializezi, dacă îți este mai ușor. Fă o schimbare în viața ta, pentru tine. Te va ajuta să ai mai multă tărie pe tine.