| Dorina789 a întrebat:

Hei! Poti ramane însărcinată la o saptamana si un pic după menstruatie? Contactul a fost protejat insa inainte de asta cateva secunde a fost neprotejat! Ar avea rost sa iau pastila de a doua zi? Mentionez că prezervativul nu s-a rupt însă am avut impresia că ca curs putin.

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Riscuri exista intotdeauna.
Daca v-ati protejat nu sunt sanse sa fi ramas insarcinata.

| Dorina789 explică (pentru Andreeush):

Da...gen la inceput nu dar dupa 2 min ne.am protejat nu a avut loc ejacularea...doar lichidul pe care il are el si ma gandeam daca ar fi vreun risc.sa nu iau pastila aia așa aiurea

| TanteMarianne a răspuns:

De principiu nu ar trebui sa fi gravida. Totusi ca sa nu risti poti sa iei pastila de a2a zi.