| papushikadulcee a întrebat:

Hei!Sa trecem direct la subiect:V-am povestit de acel baiat cu care m-am intalnit in parc si eu am plecat iar el s-a cuplat cu prietena mea...S-au despartit(el spune ca nici nu au fost impreuna)el are 17 ani iar eu 13 si m-a sunat aseara si am vorbit toata noaptea(nici nu stiu ce am avut atata de discutat)iar mie mi-se pare un baiat foarte de treaba si e si dragut si mai este un biat tot de 17 ani care ma place si vrea sa fim impreuna dar eu as vrea sa fiu cu celalalt baiat cu care m-am intalnit in parc pentru ca este foarte sensibil si stie sa vorbeasca cu o fata!Imi place de amandoi dar nu stiu ce sa fac avand in vedere ca acest baiat cu care tocmai ce m-am cunoscut o tot suna pe prietena mea si o tine la curent cu tot ce i-se intampla iar pe mine m-a sunat odata astazi si era in parc si am vorbit 1 minut apoi a spus ca mai vorbim...dar nici macar un semn iar celalalt baiat m-a sunat si i-am respins(nu puteam vorbi)si nu ma mai sunat.Nu stiu ce sa fac!Fundita pentru the best sfat!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa ce crezi ca i mai bine...ce iti dicteaza inima

| papushikadulcee explică (pentru mona):

Pai eu spuneam sa fac asa:IIspun baiatului cu care m-am intalint in parc(Alin)ca daca tot prietena mea e mai buna pentru el, ar fi bine sa nu mai vorbim(e greu sa recunosc dar cred ca ma indragostesc nebuneste de el)Iar celuilalt ca nu vreau sa fim impreuna.

| mona a răspuns (pentru papushikadulcee):

Mi se pare corect...deocamdata faci sacrificiu asta pentru prietena ta, mai tarziu cand te trezesti ca esti indragostita de el poate face ea pentru tine

| papushikadulcee explică (pentru mona):

Ea este mai posesiva si nu cred ca ar face asta da eu nu vreau ca ea sa sufere si atata tot! Chiar daca il iubesc pe baiatul ala nu am ce sa fac!

| mona a răspuns (pentru papushikadulcee):

Acum da dar daca peste cateva luni tipu se indragosteste lulea de tine si tu de el atunci e mai bine sa te gandesti si la fericirea ta fara sa te mai uiti in stanga si in dreapta pe cine superi

| papushikadulcee explică (pentru mona):

Cie stie? Poate ca nu se vor satura niciodata unul de celalalt...

| mona a răspuns (pentru papushikadulcee):

Nu ai de unde sa stii...