| Adrian095 a întrebat:

Hei salut! am aproape 19 ani si acum in vara urmeaza examenul de bacalaureat. Eu incerc sa invat dar imi sare pofta pur si simplu imi sare gandul in alta parte... M-am dus la o farmacie si mi-am luat lecitina dar nu stiu cat de mult ma ajuta. Eu nu prea am mai invatat din clasa a9a iar acum invat foarte greu adica am dificultati in retinere. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Şi eu sunt în clasa a-XII-a şi dau Bacalaureatul vara aceasta. La ce profil eşti? Dacă vrei să vorbim lasă-mi un mesaj în privat. Pot să-ţi explic cum fac eu să învăţ mai uşor : )

Sărbători Fericite!

| Adrian095 explică (pentru Hydrangeaceae):

Ti-am trimis mesajul. Sarbatori fericite!

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
E bine ca vrei sa inveti.Tot e ceva.E un pas mare.Bine ca te intereseaza!
Pai timpul e scurt si trebuie sa stii multe asa ca te-as sfatui sa te axezi pe chestiile esentiale si sa nu intri prea mult in detalii si sa insisti unde crezi ca nu stii bine si sa ai incredere in tine.Succes!

| Adrian095 explică (pentru Floreenofficial):

Mersi! dar sunt multe si imi e teama.

| Sebastian2014 a răspuns:

Cauta pe net metoda promodoto si aplic-o. Nici eu nu am invatat din a 9-a pana acum in a 12-a, dar cu metoda promodoto pot sa invat mai eficient

| Iulek a răspuns:

Ai putin timp dar sper ca vei reusi sa scrii cu bine. Succes

| Adrian095 explică (pentru Iulek):

Mersi dar eu vreau un sfat adica nu stiu sa iau niste pastile sau nu stiu cum sa fiu atent si sa retin repede