| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Sunt baiat ( 17 ani). Dupa orele de sport la scoala mergem baietii in vestiar sa ne schimbam. Avem si dusuri insa din 10 baieti facem dus doar 2 - 3. E chiar asa de rusinos sa fii dezbracat de fata cu alti baieti? Ce parere aveti? Voi ati avut vreodata o astfel de experienta?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Depinde doar de tine. Dacă nu ai probleme în a vedea alți băieți dezbrăcați, te poți spăla cu ei în același timp, până la urmă sunteți cu toții băieți.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este vorba de rusine, ci de lipsa educatiei despre igiena personala.
Am avut un asemena coleg in liceu, care a facut pana la urma raie si era copil de partinti cu functie inalta in oras. A iesit cu mare tam-tam, ca s-a raspandit vestea si toata familia a trebuit sa se faca deratizarea si sa fiarba hainele, asternuturile samd.
Asa ceva nu-i acceptabil nici la voi!
Discutati cu anternorul sau cu dirigintele!

| Justme1997 a răspuns:

Nu stiu cum e cu băieții dar eu cu fetele ne schimbam pentru înot toate intr-un vestiar si nu-i pasa nimanui

| wpetterssone a răspuns:

Dușurile sunt separate sau în comun? Sunteți complet dezbracați? Mi se pare lipsă de intimitate.
Nu am avut o astfel de experiență, să mă spăl complet dezbrăcat alături de alți băieți.
Pentru unii poate fi rușinos să fii dezbrăcat de față cu alți baieți (cum ar fi și cazul meu). Pentru alții, nu.

| anonim_4396 explică (pentru wpetterssone):

Dusurile sunt la comun dar suntem doar noi baietii colegi acolo.

| wpetterssone a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde doar de tine. Dacă nu ai probleme în a vedea alți băieți dezbrăcați, te poți spăla cu ei în același timp, până la urmă sunteți cu toții băieți.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Asta se numeste lene, nu rusine : ))))

| ovidiu123432 a răspuns:

Pentru unii este rusinos, pentru altii nu, depinde, eu zic ca nu este.