| Rubbby a întrebat:

Hei, sunt foarte nelămurită în privința unei situații.
M-am învoit de la profă aseară, aveam niste treabă si nu puteam ajunge la oră.
După ce am terminat treaba, am zis sa nu mă duc la ora să deranjez, așa că m-am dus la o cafenea.
A venit poliția pe la după vreo 30 min după ce am ajuns înăuntru, au stat puțin la intrare, după care vin spre mine(mai eram cu cineva).
Și ne-au întrebat de ce nu am stat la ore?!
După ne-au legitimat.
Și apoi i-am zis polițistului că eram învoită doar că am terminat mai repede ce am avut de făcut.
Și a zis că se vor duce la liceu să vadă dacă e cum zic eu, ne-au pus sa le zicem și numele diriginților, de la ce clase suntem, apoi au zis că s-ar putea sa anunțe și părinții.
Faza e că n-am mai pățit asta în viața mea și nu știu ce să fac, la ce să mă aștept. Adică dintre toate persoanele care au chiulit, m-au găsit fix pe mine, care nu chiulisem.

*Poate mai e cineva care a pățit ceva asemănător.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vai dar ce ne-am face fara politie, ma simt atat de in siguranta cand stiu ca politistii isi pierd timpul prin cafenele luandu-se de copii care stau linistiti sa bea o cafea, de parca ar fi treaba lor cand si daca chiuliti laughing

| Andreeush a răspuns:

Eu aveam în liceu o colegă care a pățit ceva asemănător, a chiulit la prima oră însă nu a găsit-o poliția într-o cafenea ci directorul școlii. A fost suspendată 2 zile de la ore.
Ai putea să îi spui dirigintei tale că ți-ai rezolvat problemele mai repede și nu vroiai să mai deranjezi ora.

| Rubbby explică (pentru Andreeush):

La asta na gândeam și eu, oricum am avut un ghinion prost

| Rubbby explică (pentru Adry05):

Mda, în loc să controleze alte locații sau pur și simplu siguranța care nu prea exista