| anonim0just0for0me a întrebat:

Hei! Sunt o persoana destul de ciudata, din punctul de vedere al mamei si al surorii mele. Imi place rapul si hainele mai largi si lungi. Intotdeauna mi-am dorit sa fiu baiat, ma inteleg mai bine cu baietii. Nu am avut nici un iubit. Motivul e acela ca am o personalitate mai puternica, sunt greu de inteles, mai complexa. Sunt putin cam 'baietoasa'. Problema e mama..ma vrea mai feminina. Spune ca ar trebui sa fiu mai 'dulce'. Adevarul e ca nu pot fi cum vrea ea. Nu-mi place sa ma comport ca o pitipoanca, dornica de atentie, care umbla mai mult goala. Nici mama nu cred ca vrea asta. Habar n-am ce vrea. Am avut momente in care voiam sa ma sinucid, mama nu stie. Nimeni nu stie. Am trecut peste, singura..nu aveam nevoie de ajutorul nimanui prefacut. Toti vor sa ma schimbe si imi cauta doar defectele. Nimeni nu ma accepta asa cum sunt si nimeni nu asculta ce am de spus. Dar nu mai vreau asta, m-am obisnuit si imi place sa nu fiu bagata in seama. Singurul lucru pe care mi-l doresc este sa gasesc o modalitate prin care sa ma exprim mamei. asa ca, cine e dispus sa-mi dea sfaturi, accept. Chiar si parerile contra. Accept orice. Va multumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rand fa ceea ce îți place nu ceea ce te imping alții de la spate sau ceea ce vor alții de la tine
În al 2 lea rand o persoana care ține cu adevarat la tine nu ar vrea sa te schimbe cu nimic în lume.Nu vreau sa intelegi gresit nu am spus ca, mama ta nu ține la tine. Dacă iubești pe cineva îl iubești pentru cine este, nu pentru ce este.
Sper ca ajut cu ceva
La mulți ani de 1 decembrie!

| anonim0just0for0me explică (pentru anonim_4396):

Fac intotdeauna ce ma ajuta pe mine. Am invatat ca, daca incerc sa ma schimb pentru ca cei din jurul meu nu ma plac, atunci nu mai sunt eu, nu ma simt bine. Mama nu intelege multe lucruri. Tine la mine dar nu ma intelege. Multumesc pentru sfaturi! La multi ani si tie!

| Felissa13Eden a răspuns:

Pfff...mai,decat sa fii o piti cu ifose si alte porcarii in cap, mai bine umblii cu baietii si te imbraci ca un sac de cartofi(asa imi zice mie mama). Parintii n-o sa te inteleaga niciodata, pentru ca au trait in alte timpuri.Naiba,pe vremea lor se duceau la discoteca pana la 8, apoi veneau acasa sa scrie la lumanare.
Intr-o lume plina de copii ieftine, e bine sa ramai tu.

| anonim0just0for0me explică (pentru Felissa13Eden):

Hmm, inteleg. Si asa si este. Părinții niciodată nu ne vor intelege. Poate unii. Have a good day!

| Ioana990 a răspuns:

Esti o persoana foarte puternica si te apreciez. Explica-i mamei tale ca te simti bine in pielea ta, ca nu ai nevoie de atentia celor din jur si ca nimeni nu te poate schimba, nici macar ea si spune-i ca nici ea nu e perfecta, ca daca ar fi fost te-ar fi inteles asa cum esti.Nu te schimba pentru nimeni!

| anonim0just0for0me explică (pentru Ioana990):

Multumesc de sfat. Sincer, nu aveam de gand sa ma schimb. Mai ales pentru ceilalti. happy