| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 zile fratele meu s-a dus intr-o tabaara. El obisnuia sa steie pe calculator pana la vreo 4 -5 dimineata si stateam si eu cam pana la 2/3 sau cateodata stateam pana se culca el si mai povesteam si apoi ne culcam:X! De cand a plecat el stau eu pe nett pana la vreo 2-3 cu a mea, iar apoi ma pun in pat! Incep sa plang cred ca si doru de fratimio si incep sa ma gandesc la lucruri rele cum ar fi ca : cand o sa murim ce o sa facem? mai exista lume? Daca da ce facem atata acolo? Daca nu m-as fi nascut cum m-as fi simtit nu stiu ca ce o sa fac cand o sa moara mama ppentru ca sunt foarte mamoasa si de aceea si in momentu acesta plang, cand ma trezesc mie rau, am stari de greata nu pot sta in picioare sunt si slaba n-am pofta de mancare etc etc. dar pe parcursul zilei nu am nimic cand ma pun in pat sau pomenesc seara de asta incep sa plang.crying ce sa fac oare? stau foarte rau cred cu psihicu! nu i-am spus mamei inca! Sa merg la doctor? Sa merg la un preot? ce sa fac va rog spuneti-mi ce sa fac? Raspunsuri va rog! am nevoie de voi nu mai pot

Răspuns Câştigător
| Allrc24 a răspuns:

Ok am citit tot, voi incerca sa te ajut si sa te sfatuiesc cat mai bine.dar sa nu te temi.nu esti nebunahappy
iti recomand 3 lucruri.1)nu mai sta la calculator pana la 3 dimineata, pana la 10:30-11 maxim.inainte de culcare nu trebuie sa te uiti la tv sau sa stai al calcualtor.iti tulbura somnuldevii agitata si stresata si nu mai ai un somn odihnitor si unul din reflex
2)sigur la starea ta precara contribuie si plecarea fratelui tau.normal ca iti este dor de el doar este sange din sangele tau.e normal sa fie asa.dar nu va fi pelcat o luna.e cateva zile si vine inapoi si veti avea iar ocazia sa povestitihappy
3)cu medicul nu iti recomand, iti recomand cu preotul. poti vb cu un preot nu ezita daca ai nelamuriri in legatura cu asa ceva.
Incearca inaitne de culcare cu 2 ore sa nu te uiti la tv sau sa stai la pc.fa un dus relaxant fierbinte(te va relaxa mult; cand vei iesi din dus te vei simti epuizata).bea cv cald inaintede culcare(lapte, ceai). inainte de culcare aeriseste camera 15 min.scoate aparatura electronica din priza(calculator,tv,aer conditionat, etc, orice). emit unde electromagnetice si iti perturba somnul.nu dormi cu telefonul langa tine.trebuie lasat la cel putin un metruldormi 8 ore pe noapte. Ceai din amestecul: 50 g ciubotica-cucului, 25 g levantica, 10 g sunatoare, 15 g conuri hamei, 5 g radacini de odolean; evita sa fii negativista sa fii mereu optimista. poti asculta o melodie relaxanta.si inca un sfat te ajuta foarte mult.roaga-te inainte deculcare.(Tatal Nostru).gandeste-te ca Domnul este cu tine si te protejeaza.tu trebuie doar sa te relaxezi. exact ca atunci cand erai mica simteai protectia mamei.happyDumnezeu ne iubeste mult. uite: happy
Scrisoarea de dragoste a Tatalui

Copilul Meu

Tu poate nu ma stii, dar Eu te cercetez de aproape si te cunosc
Stiu cand stai jos si cand te ridici
Si cunosc toate caile tale
Pana si perii din cap ti i-am numarat
Caci esti facut dupa chipul Meu
In Mine ai viata, miscarea si fiinta
Pentru ca esti al Meu
Te cunosteam inainte de a te fi nascut
Te-am ales mai dinainte
Nu esti o greseala,pentru ca toate zilele tale erau scrise deja in cartea Mea
Stabilisem, precis,data nasterii tale si locul unde vei locui
Esti o faptura asa de minunata
Caci te-am tesut in pantecele mamei tale
Si te-am ocrotit pana-n ziua cand te-ai nascut
N-am fost inteles de cei ce nu Ma cunosc
Nu sunt departe sau aprig, ci sunt expresia dragostei depline
Iar dorinta Mea e sa-Mi arat dragostea fata de tine
Pentru simplul motiv ca-Mi esti copil si ca-ti sunt Tata
Si-ti pot oferi mai multe decat ar face-o vreun tata pamantesc
Pentru ca eu sunt Tatal perfect
Fiecare dar bun pe care-l primesti, vine din mana Mea
Fiindca Eu iti stiu nevoile
Planul Meu pentru viitorul tau a fost intotdeauna plin de speranta
Pentru ca te iubesc cu o dragoste vesnica
Gandurile Mele fata de tine sunt nepatrunse si mai multe decat nisipul marii
Ma bucur de tine cu o mare bucurie
Nu voi inceta sa-ti fac bine
Pentru ca esti comoara Mea
Si vreau sa pun in tine intreaga inima Mea si intreg sufletul Meu
Si vreau sa-ti arat lucruri mari si minunate
Daca Ma vei cauta din toata inima, Ma vei gasi
Fa-ti din Mine desfatarea,si-ti voi da tot ce-ti doreste inima
Pentru ca Eu dau dupa placerea Mea
Si sunt gata sa-ti fac mai multe decat poti crede
Pentru ca Eu sunt cel mai mare sprijinitor
Si, de asemenea, sunt Tatal care te mangaie in toate necazurile tale
Cand inima ti-e franta,iti sunt aproape
Ca un pastor ce-si poarta mielul in brate, asa te port Eu in inima Mea
Odata iti voi sterge lacrima din ochi
Si voi indeparta orice durere pe care ai cunoscut-o in lumea aceasta
Eu sunt Tatal tau si te iubesc cum imi iubesc Fiul, pe Isus
Pentru ca dragostea Mea, in Isus a fost aratata
El este intiparirea Fiintei Mele
Si a venit sa-ti arate ca sunt de partea ta, si nu impotriva ta
Si sa-ti spuna ca nu-ti tin in seama pacatele
Isus a murit pentru ca tu si cu Mine sa fim impacati
Moartea Lui a fost ultima Mea dovada de dragoste fata de tine
Am dat tot ce-am iubit pentru ca sa pot primi dragostea ta
Daca accepti darul Fiului Meu, Isus, Ma primesti pe Mine
Si nimic nu te va desparti de dragostea Mea, de acum inainte
Hai acasa si te voi duce prin slava cerurilor, cea mai mare din cate s-au vazut vreodata
Am fost intotdeauna Tata si voi fi intotdeauna Tata
Intrebare e : "Vrei sa fii copilul Meu?"
Eu te astept
Cu drag,
Tatal Tau-Dumnezeu Atotputernic
Dragostea lui Dumnezeu pentru noi nu poate fi inteleasa de nici o fiinta rationala.ne iubeste enorm de mult.El e Tatal Nostru, Tatal perfect.happy.sa te rogi cu incredere si credinta iar Domnul te va ajuta.fii sigura.

"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10

si pe viitor sa iti faci un obicei in a te ruga lui Dumnezeu si a citi biblia, si sa stii ca nu e nici o rusine in a merge si pe la bisericawinking

sper ca te-am putut ajutahappy

| alexandra200 a răspuns (pentru Allrc24):

Multumesc foarte mult m-a ajutat enorm ...se vede ca esti optimista si cu capul sus. chiar voi lua exemplu! da imi e foarte dor de el nu sunt obisnuita! o sa dorm acum linistita! mi-ai fost de ajutor cu consolarea sanatate buna

| Allrc24 a răspuns (pentru alexandra200):

Nu sunt fata sunt baiathappy

| alexandra200 a răspuns (pentru Allrc24):

Scuze :* daca vreti id meu este patriciapop7

4 răspunsuri:
| PuLs a răspuns:

Nu mai e nimic de spus. Allrc24 a zis totul complet! Si eu cateodata ma gadesc ce o sa se intample in viitor inainte sa ma culc dar adorm si uit. Cateodata cand ma simt rau inainte de culcare spun rugaciunea Tatal Nostru si parca imi trece tot... si nu uita sa aerisesti camera 5-10 minute inainte de culcare.