| Alexandraaq a întrebat:

Am 2 prietene. cele mai bune prietene ale mele si vreau sa dormim toate 3 la mine, dar ele nu se inteleg foarte bine si una din ele nu vrea sa vina sub nicio forma deoarece vine si cealalta.Ce sa fac? Cum sa o conving sa vina?
Si va rog sa nu imi spuneti sa le iau pe rand la mine. vreau sa fim toate 3!

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Sunt de părere că dacă două persoane pur și simplu nu se agrează nu ai cum să schimbi asta.
Și eu am o amică pe care celelate prietene de ale mele nu o suportă. Evit să ies cu ea și încă altcineva. De obicei ies doar cu ea, să nu apară divergențe.
Deci ar trebui să le inviți pe rând să doarmă la tine. Nu are rost să riști să îți strice seară să se certe între ele.
Sau dacă ții neapărat, le poți explica, cum a spus Criss13 mai jos, că vin pentru tine, nu pentru cealaltă fată.

Succes!

| IonuţR1995 a răspuns:

Pai, mai bine. nu le-ai chema pe amandoua. Decat sa ai o seara linistita alaturi de prietenele tale, o sa ai un scandal "monstru" in casa.
Daca vrei sa le impaci, fa-o in alta parte, la un suc prin oras... Spune-ti punctul de vedere, si poate ai noroc si te vor asculta.
Mult succes!

| Alexandraaq explică (pentru IonuţR1995):

Si crezi ca la un suc in oras o sa vina amandoua? rolling on the floor Nu vreau sa le impac. vreau doar o seara cu amandoua

| IonuţR1995 a răspuns (pentru Alexandraaq):

Si cum crezi ca o sa ai o seara (placuta) cu amandoua daca ele sunt in conflict. Gandeste-te putin. happy

| Alexandraaq explică (pentru IonuţR1995):

Pai nu se vor certa!

| Kenya a răspuns:

Nici mie nu mi-ar placea daca era o persoana pe care nu o plac... Mai insista, daca tot nu vor nu ai ce face.

| CristinaDanciu a răspuns:

Ar trebui să-i explici că nu vine pentru ea, ci pentru tine. Dacă îţi e într-adevăr prietenă o să meargă dacă nu, nu ţine la tine cu adevărat.
Îţi dai seama în acel moment de ce prieteni ai, succes oricum.

| DenisaMuntean a răspuns:

Nu poti obliga pe nimeni sa faca ceva, se mai intampla si lucruri de genu' probabil acea fata se simte in plus si nimic nu poate schimba asta. Poate ar vrea sa stea doar cu tine, sa fiti doar voi 2 ^-^

| Alexandraaq explică (pentru DenisaMuntean):

Nu are de ce sa se simta in pluus..si eu vreau sa fim toate 3