| ImVector a întrebat:

Hei TPU, am aproape 14 ani (mai sunt 2 luni pana fac 14) cum as putea sa-mi conving parintii sa ma lase sa dorm sau ma rog, sa petrec la niste prieteni. Ei fac o petrecere pentru ca se termina clasa a 8-a si vreau si eu sa ma duc dar exista o problema. Parintii nu ma lasa, de fapt nimeni din familie. Sora mea nu ma lasa deoarece nici pe nu o lasa, mama mea nu ma lasa dar nu mi-a dat motiv straight face, si la tatal meu as incerca dar el este foarte strict si nu m-ar lasa nici daca ar fi ultima mea zi de viata. Poate aveti si voi niste sfaturi, m-ar ajuta

3 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Ai 14 ani. ai de gand sa ii freci deja? Asculta de ai tai, nu traiesti numai 18 ani, traiesti mai mult, iar dupa aceea daca ai de gand sa iti freci viata, macar ai tai si-au facut treaba. Nu te lua dupa aia lasati sa faca ce vreau, aia ori mint ori parintii nu is atenti.

| R0R0 a răspuns:

Poate tin prea mult la tine si vor sa nu patesti nimic.
Poti sa le spui ca o iei si pe sora ta si ca vei fi in siguranta.Dar, pe drum, o poti lasa si pe ea sa mearga unde vrea.

| DincuAlex1997 a răspuns:

Pai daca te suspecteaza de fumat sau ca bei ceva incearca sa fii convingatoare ca nu vei face asta, promite.le ca esti cuminte dar depinde si de parinti unii sunt foarte stricti.