| 97steef a întrebat:

am avut o relatie cu un baiat de 2 ani. si in ultima perioada am mai iesit cu unu, doi in timp ce ma eram si cu el, si a aflat. atunci nu mi-a ziis nimic, adica era suparat dar i-a trecut. si in ultima luna ma mai suparam eu diin nimic si ieseam cand eram certatii cu un pr de al meu care a fost iubitul meu candva. si mi-a zis sa nu mai ies si eu tot am iesit. Si in urma cu o saptamana ne-am despartit, tot asa el trebuia sa se duca la cluj si nu a putut iesi sa ne vedem si m-am suparat si am iesit cu respectivul. Ne-am desp. si a zis ca nu mai poate fi fraierul meu de cate ori am eu chef. ca nu il pot duce de nas asa la nesfarsit. iar iierii seara s-a intalnit cu o fata pe care stie ca nu o suport si a stat cu ea, stiti voi chestii de indragostiiti. Eram la un spectacol si a venit cu ea de mana si a stat undeva pe langa mine. Ma-m ofticat si am plans o gramada. si i-am trimis mesaj. ca m-a ranit. si ca mai vreau o sansa. si el a zis ca nu a vrut si nici nu vrea sa ma raneasca vreodata. doar ca spera ca am inteles ca nu pot face ce vreau cu el. si a zis ca totul s-a terminat intre noi doi, ca nu mai avem ce face. si fata resp l-am intrebat daca e cv serios si a zis ca nu stie ca nu e ca e problema liui daca o sa fie sau nu si ca asta e problema ca nu stie ce sa faca. Oare asta e sfarsiitul? nu o sa ne mai impacam? ma iubeste muult, foarte mult. cum il iubesc si eu. stiiu sigur! i-am zis ca imii pare rau. si l-am intrebat dc nu mai vrea. si daca ma imi iubeste. si a zis ca "; am zis eu ca nu mai vreau ci ca nu se mai poate;. Am zis eu ca nu te mai iubesc?! ". ce sa fac? i-am zis ca imi pare rau si ca avem un trecut in spate si ne iubim foarte mult si ca am fost fericiti dar nimic. straight face. Am lasat-o balta, dar oare e chiar gata?

4 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Părerea mea, după ce ai povestit asta, e că tu nu îl prea iubeşti. fără supărare. Că dacă ţineai la el, nu te întâlneai cu alţii şi nu făceai toate astea, şi sincer nu înţeleg de ce ai făcut-o şi de ce îl tratai aşa dacă nu vroiai să vă despărţiţi. Oricum, problema ta.

Eu zic că dacă el te iubeşte încă cu adevărat, se va întoarce la tine, şi faza cu tipa aia a fost clar doar ca să te facă geloasă acum. Măcar el o face după ce v-aţi despărţit. ^^. Mda, cred că mai bine ar fi să îl laşi o perioadă să vezi ce face el, şi după să discuţi clar şi deschis cu el să vedeţi ce rămâne cu voi. Şi cel mai bine ar fi să nu mai faci asta, dacă vă reîmpăcaţi şi nici acum când te-ai despărţit de el, să nu stai cu altu'.

O zi bună şi baftă!

| grab a răspuns:

Poate ai fost si tu prea intepata in prima faza.
El daca faca chestiile astea la razbunare, nu are decat.
Tu daca te mai milogesti mult de el o sa ajungi carpa lui ca e clar, are un mentor mai bun decat al tau! happy

Vezi-ti de treaba ta mai departe, mai sunt baieti si chiar altii mai usor de controlat! happy

Bafta!

| GreenBubble a răspuns:

laughing)
Ti-ai batut joc de el si acum ai vrea sa se intoarca...
Din punctul meu de vedere prost ar fi sa se intoarca, poate asa intelegi ca daca nu pretuiesti la timp ce ai o sa regreti dupa.

| Xenia16 a răspuns:

Sincer,ti-ai batut joc de el iesind cu altii fara stirea lui. L-ai facut sa sufere si el a incercat sa te puna in locul lui sa vezi prin ce trece. Acum el vrea sa fie fericit nu vrea sa mai fie cu tine ca sa sufere din nou, si pe el il doare ca numai e cu tine, dar ce sa faca? Incearca sa te uite consolandu-se cu actuala. Si tu ar trebui sa faci la fel, daca il mai iubesti sa il lasi sa fie fericit. Tine minte daca iubesti pe cineva da-i drumul, daca se intoarce inseamna ca e al tau, daca nu se intoarce inseamna ca nu a fost niciodata.Succes!:*