| BiancaGeorgiana a întrebat:

Am de făcut o revistă in word 2010. Îmi puteți da niște sugestii? Revista trebuie să aibă aproximativ 10 pagini.

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

Lucrez de 10 ani ca Desktop Publisher (design publicatii) iar word-ul iese din discutie cand vine vorba de design. Poti incerca QuarkXPress, Serif Page Plus sau Adobe InDesign. Fiind vorba de doar 10 pagini, in functie de tematica poti include niste imagini de fundal sau texturi pe fundal care sa fie contrastante cu textul (textul sa fie lizibil). Coperta intotdeauna trebuie sa fie atractiva. Pentru asta incearca un titlu bolduit (ingrosat) si cu un efect de spatialitate (3d). Fotografia de pe prima pagina ar fi indicat sa fie sugestiva (de preferat in ton cu tematica) sau sa fie viu colorata daca e una abstracta. De asemenea tot pe prima pagina poti plasa si cateva dintre titlurile de impact sau subiectele pe care revista ta le contine. Pe pagina a doua de regula se trece caseta redactiei (toti cei care au contribuit la realizarea revistei si calitatea acestora). Toate astea le poti face si in word si sunt aspecte generale. Daca ai nevoie de orice altceva legat de revista nu ezita sa ma contactezi. Mult succes!

6 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Imi place ca specifici toate detaliile necesare.

| BiancaGeorgiana explică (pentru SabinaRsT):

Nu am nevoie de comentarii, daca poți să îmi dai vreun sfat, bine, daca nu, iar bine!

| SabinaRsT a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

laughing Nu ai specificat despre ce trebuie sa fie revista, la asta m-am referit!

| BiancaGeorgiana explică (pentru SabinaRsT):

M-am gandit sa fie gen intrebari si raspunsuri.

| SabinaRsT a răspuns (pentru BiancaGeorgiana):

Si trebuia sa ghicesc la ce te-ai gandit?

| BiancaGeorgiana explică (pentru SabinaRsT):

Nu conteaza subiectul, eu voiam sugestii de design