| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am inteles ca pot sa iau de la doctorita de familie o adeverinta ca sa nu mai fac ora de sport tot anul (gen : eleva... nu este apta pentru ora de ed. fizica )
stiti in ce conditii o sa-mi dea doctorita fisa aia? sa ii spun ca am probleme cu apendicita sau ca obosesc repede?
ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Adeverința se dă dacă ai o problemă. Dacă îi spui că ai probleme cu „apendicita" te va scuti în caz că îți faci operație și nu vei face un an sportul, iar dacă îi zici că obosești repede o să îți dea ca să nu faci efort atât de intens.

1 răspuns:
| PrecioussGirl a răspuns:

Din cate stiu, aceasta adeverinta nu se ia de la medicul de familie ci de la medicul specialist (stiu de la colega mea de banca deoarece in toti anii de liceu a fost scutita de sport). Avand in vedere ca de fapt ea nu avea nicio problema de sanatate, dadea bani medicului specialist si asa facea rost de aceasta adeverinta.