| Daniela300 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am 15 ani si trec in clasa a 9-a, deci tocmai am terminat gimnaziul. In gimnaziu am invatat la o scoala foarte buna, cea mai buna din oras si am luptat foarte mult si am invatat pentru a-mi pastra locul. Dar nu a fost sa fie, nu am intrat. Acum urmeaza sa merg la scoala din clasele primare, o scoala buna. Insa mi-am dorit foarte, foarte mult sa raman la scoala din gimnaziu dar nu am luat, eram foarte pregatita, dar pur si simplu am fost emotionata, era multa presiune pe mine..asta s-a intamplat acum doua luni si din cauza acestui lucru, am avut o vacanta tare trista, am plans mereu..eu nu ma pot abtine sa nu plang fiindca asta e modul prin care imi arat durerea si suferita. Ma simt oribil ca in cateva zile incepe scoala. La transfer m-am gandit insa tot va trebui sa stau aici ceva timp, un semestru, un an. Sunt multi care vor sa ma ajute sa ma transfer, ma refer la profesori, fiindca stiu ca sunt o eleva buna si invat foarte bine. Si stiu de asemenea ca daca vreau, pot invata oriunde insa eu vreau tare mult acolo, e o scoala minunata unde am petrec patru ani minunati. Va rog sa ma ajutati, sa imi dati cateva sfaturi cu ce as putea face ca sa ma simt mai bine si sa nu mai plang mereu sau daca ati trecut prin asemenea situatii sau alte situatii asemanatoare, sa imi spuneti ce ati facut si cum ati putut sa treceti peste. Pentru mine este foarte greu si la fel de dureros dupa atata timp. Astept raspunsurile voastre si va multumesc ca m-ati ascultat!

2 răspunsuri:
| Gunoi a răspuns:

Uităte la lucruri amuzante pe internet ieşi cu prietenii... laughing sper că am ajutat

| Devilgrim a răspuns:

Vorbesti cu parintii tai ^_^
Sau fa-ti prieteni buni cu care sa te intelegi sau uitate la aceste clipuri eu asa fac fiecare data :))
Bafta si sper ca o sa-ti treaca ^_^
https://www.youtube.com/watch?v=HrEdXMet3VM