| MadaMadalina1234 a întrebat:

Hei TPU... Am nevoie de cineva care sa ma faca sa inteleg ceva.
Pe primul semestru la fizica am luat media 9 si acum am un 4 un 5 si un 4, deci media 4... mai sunt doua saptamani de scoala... si nu stiu ce sa fac sa pot primi macar un 5 sau 6
Sa inteleg... raman corigenta pe un semestru sau cum? ca nu inteleg?
Scuze categoria.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, dupa cum stii vei ramane corigenta pe acest semestru, dar media generala va fi suficint de buna pentru a nu ajunge in toamna. Totusi poate faci un mic efort si-ti repari situatia de pe acest semestru.

| Mdln_Mada_1994 a răspuns:

Da, ramai corigenta pe semestrul, dar nu si pe intregul an, deoarece media se face intre cele doua mediii semestriale, si cu ai 9 pe primul si 4 pe al doilea, media iti va iesi 6 si ceva. big grin