| Roarrrrr a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. E vorba de un baiat, imi place mult de el. Nu stiu daca el ma place sau nu, dar dupa comportament as zice ca da. Poate mi se pare mie dar as vrea sa imi spuneti si voi ce parere aveti. Vorbeste frumos cu mine, imi spune tot ce i se intampla, ma alinta, se comporta altfel cu mine fata de alte fete, ma invita sa ies cu el la strand, la suc etc. Dar ce nu inteleg e ca nu tot timpul imi da mesaj, adica o data pe saptamana... depinde. Nu ma cauta prea des. Oare de ce? Asteapta sa il caut eu? Nu mai inteleg absolut nimic. Help me! Sfaturi sau ceva...

4 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

E posibil ca iti este un bun prieten, dar nu este exclus ca poate te place.

Uite ce face un baiat cind este indragostit:
Se afla mereu prin zona unde se afla si fata respectiva.
Se uita des la ea.
Ii zimbeste cind il priveste.
Se comporta cu ea mai frumos de cit cu celelalte fete.

Acum tu fa-ti concluzia daca te place sau daca e un prieten bun.
Dar totusi eu nu chair cred ca te place daca nu te prea cauta si trimite mesaj atat de rar..eh bine poate nu are timp liber sau se badjocoreste de tine..nu vreau sa-l critic, dar eu nu il cunosc.

Eu nu prea inteleg daca te place, dar tu il cunosti si dupa tot ce ti-am scris aici mai sus..alege ce e corect si ce nu.

Sper ca te-am ajutat, zi "mersi" si pa.

| broackaninju a răspuns:

Chestia cu "el nu mã cautã".da o face doar pentru a pãrea indiferent, ca sã te facã pe tine sã.i scrii prima(crede.mă am pãțit.o).Din câte ai enumerat mai sus☝te place, dar acum dacã ai aflat nu te comporta ciudat, o sã.și dea seama.Baftã în cvontinuare!

| anonimplz a răspuns:

Baiatul te place, dar probabil nu iti da mesaje tot timpul ca sa nu para prea disperat sau sa poate nu are timp, totul e ok

| Gabriela_Georgiana_1995 a răspuns:

Baietii sunt complicati! Eu zic sa ii spui ce simti si sa il intrebi daca el simte la fel!